«Milan» klubi ijtimoiy tarmoqlarda yarim himoyachi Luka Modrichga bag‘ishlangan post joylashtirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Seshanba kuni xorvatiyalik futbolchining 40 yoshga to‘lgani nishonlandi. Klub tomonidan e’lon qilingan matnda shunday deyiladi: “Futbol tarixini yozishdan tortib, «Milan»da yangi sahifani boshlashgacha.
Tug‘ilgan kuning bilan, Luka Modrich.” Luka Modrich o‘tgan yozda «Real» jamoasida o‘n uch mavsum o‘ynagach, «Milan»ga ko‘chib o‘tdi. Hozirgacha «rossoneri» safida u uchta o‘yinda maydonga tushib, bitta golli uzatma amalga oshirdi.
Keyingi Italiya chempionati uchrashuvi «Milan» va «Bolon’ya» jamoalari o‘rtasida 14 sentabr, yakshanba kuni o‘z maydonida bo‘lib o‘tadi. Klub muxlislari uchun bu o‘yin katta ahamiyatga ega hisoblanadi.
Futbolchilar o‘z kuchlarini namoyish etishga tayyorlanmoqda. «Milan» jamoasi yangi mavsumda ham muvaffaqiyatlarga erishishni maqsad qilgan.

Милан Модрич отметил 40-летие в социальной сети
Клуб «Милан» разместил в социальных сетях пост, посвящённый полузащитнику Луке Модричу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во вторник отметили 40-летие хорватского футболиста. В опубликованном клубом тексте говорится: «От написания истории футбола до начала новой страницы в «Милане».
С днём рождения, Лука Модрич.» Лука Модрич прошлым летом после тринадцати сезонов в «Реале» перешёл в «Милан». До сих пор в составе «россонери» он сыграл в трёх матчах и сделал одну голевую передачу.
Следующий матч чемпионата Италии между командами «Милан» и «Болонья» состоится 14 сентября, в воскресенье, на домашнем стадионе. Для болельщиков клуба эта игра имеет большое значение.
Футболисты готовятся показать свои силы. Команда «Милан» ставит цель добиться успехов и в новом сезоне.