Bilol Braimi «Santos» klubiga o‘tishi mumkin
Bepul agent Bilol Braimi «Nitsa» klubidan ketgach, Braziliyaga ko‘chib o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda L’Equipe nashri xabar berdi. 25 yoshli Jazoir terma jamoasi futbolchisi, u jamoa safida 4 ta o‘yin o‘tkazgan, 1 sentyabr kuni shartnomasini bekor qilgan.
Shundan so‘ng, Fors ko‘rfazi mamlakatlaridan bir necha klublar uning xizmatiga qiziqish bildirdi. Biroq, eng jozibali taklif Braziliyaning «Santos» klubidan kelgan.
Manbalarga ko‘ra, «Santos» qanot himoyachisiga foydali shartnoma taklif qilgan. Unda ikki yillik kafolatlangan shartnoma bor, shuningdek, yana bir yilga uzaytirish imkoniyati mavjud.
«Le Man» va «Sent-Truiden» klublarida o‘ynagan futbolchining qaror qabul qilish uchun bir necha kuni qolgan. O‘tgan mavsumda Braimi jami 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urgan va 4 ta golga uzatma bergan.
Ulardan 2 ta o‘yin «Nitsa»da, qolganlari esa Belgiya klubi «Sent-Truiden»da bo‘lgan. Hozirda futbolchining kelajagi haqida aniq qaror kutilmoqda.

Билол Брайми может перейти в клуб «Сантос»
Свободный агент Билол Брайми может переехать в Бразилию после ухода из клуба «Ницца». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание L’Equipe. 25-летний футболист сборной Алжира, который провёл за команду 4 матча, 1 сентября расторг контракт.
После этого несколько клубов из стран Персидского залива проявили интерес к его услугам. Однако самое привлекательное предложение поступило от бразильского клуба «Сантос».
По данным источников, «Сантос» предложил фланговому защитнику выгодный контракт. В нём предусмотрено двухлетнее гарантированное соглашение, а также возможность продления ещё на один год.
Футболист, игравший в клубах «Ле Ман» и «Сент-Трюйден», имеет несколько дней на принятие решения. В прошлом сезоне Брайми провёл всего 30 матчей, забил 2 гола и отдал 4 результативные передачи.
Из них 2 матча были за «Ниццу», а остальные — за бельгийский клуб «Сент-Трюйден». В настоящее время ожидается окончательное решение по будущему футболиста.