Barselona Kenan Yildiz uchun 80 million yevro to‘lashi kerak
«Yuventus» jamoasining qanot himoyachisi Kenan Yildiz «Barselona» klubi tomonidan qiziqish markazida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kataloniya klubining prezidenti Joan Laporta 20 yoshli Turkiya terma jamoasi futbolchisiga shartnoma imzolash oson ish emasligini yaxshi tushunadi. «Yuventus» klubi Kenan Yildizni yuqori baholamoqda.
Muzokaralar boshlanishi uchun minimal narx 80 million yevro atrofida ko‘rsatilgan. Bu haqda Fichajes portali o‘z sahifalarida ma’lumot beradi.
Shuningdek, Kenan Yildiz Angliya Premer-ligasi jamoalari tomonidan ham qiziqish bilan kuzatilmoqda. Hozirgacha Kenan Yildiz «Yuventus» safida jami 86 o‘yin o‘tkazib, 16 ta gol urgan va 13 ta samarali uzatma bergan.
Uning yoshiga qaramay, jamoaga qo‘shgan hissasi katta ekanligi aniq. Futbolchining kelajagi haqida qaror qabul qilishda har ikki klub ehtiyotkorlik bilan harakat qilmoqda.
Shartnoma tafsilotlari va moliyaviy masalalar hali yakunlanmagan. Futbol bozorida uning nomi tez-tez tilga olinmoqda va kelajakda ham katta e’tibor markazida bo‘lishi kutilmoqda.

Барселона должна заплатить 80 миллионов евро за Кенана Йылдыза
Крайний защитник команды «Ювентус» Кенан Йылдыз находится в центре внимания клуба «Барселона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Президент каталонского клуба Жоан Лапорта хорошо понимает, что подписать контракт с 20-летним футболистом сборной Турции — задача не из лёгких. Клуб «Ювентус» высоко ценит Кенана Йылдыза.
Минимальная цена для начала переговоров указана примерно в 80 миллионов евро. Об этом сообщает портал Fichajes на своих страницах.
Кроме того, Кенан Йылдыз также находится под пристальным вниманием команд Английской Премьер-лиги. На данный момент Кенан Йылдыз провёл за «Ювентус» всего 86 матчей, забил 16 голов и отдал 13 результативных передач.
Несмотря на свой возраст, очевидно, что его вклад в команду значителен. Обе команды действуют осторожно при принятии решения о будущем футболиста.
Детали контракта и финансовые вопросы ещё не завершены. Его имя часто упоминается на футбольном рынке, и ожидается, что в будущем он останется в центре большого внимания.