Norvegiya terma jamoasi hujumchisi Erling Holann 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichida Moldova jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda jamoasiga katta g‘alaba qozonishda yordam berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 11:1 hisobida yakunlandi. 25 yoshli «Manchester Siti» futbolchisi o‘yinda besh bor gol urib, ikki marta jamoadoshlariga assistentlik qildi.
Bir o‘yinda yettita samarali harakat amalga oshirish Holanning professional faoliyatidagi rekord hisoblanadi. Agar yoshlar darajasidagi o‘yinlarni ham hisobga olsak, 2019 yilda Norvegiya yoshlar terma jamoasi safida Gondurasga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda u yanada ta’sirli natijaga erishgan.
O‘sha o‘yinda u to‘qqiz gol urib, bir golga assist qilgan va jamoasi 12:0 hisobida g‘alaba qozongan. Hozirda Erling Holann jahon chempionati saralash bosqichida to‘qqizta gol bilan eng ko‘p gol urgan futbolchilar ro‘yxatida yetakchilik qilmoqda.
Uning yuqori natijalari terma jamoaning muvaffaqiyatli o‘yiniga katta hissa qo‘shmoqda.
Enso Mareska «Manchester Siti» tarkibini tajribali futbolchilar bilan kuchaytirmoqchi
Pep Gvardiolaning o‘n yillik muvaffaqiyatli davridan so‘ng Manchester Siti bosh murabbiyligini qabul qilib olgan Enso Mareska jamoada tub o‘zgarishlar qilish niyatida emasligini bildirdi. Bu haqda
«Nottingem Forest» «Manchester Siti» yarim himoyachisini sotib olmoqchi
Yozgi transfer oynasining so‘nggi kunlarida Angliya Premyer-ligasi vakili Nottingem Forest jamoasi Manchester Siti yarim himoyachisi Tijjani Reyndersni o‘z safiga qo‘shib olish uchun asosiy

Холанн сделал 7 результативных действий в сборной Норвегии
Нападающий сборной Норвегии Эрлинг Холанн помог своей команде одержать крупную победу в матче отборочного этапа чемпионата мира 2026 года против команды Молдовы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 11:1. 25-летний футболист «Манчестер Сити» забил в матче пять голов и дважды ассистировал своим партнёрам по команде.
Семь результативных действий в одном матче являются рекордом Холанна в его профессиональной карьере. Если учитывать также игры на молодежном уровне, то в 2019 году в составе молодежной сборной Норвегии в матче против Гондураса он достиг ещё более впечатляющего результата.
В том матче он забил девять голов и отдал одну результативную передачу, а его команда выиграла со счётом 12:0. В настоящее время Эрлинг Холанн лидирует в списке лучших бомбардиров отборочного этапа чемпионата мира, забив девять голов.