Real Modrichni tug‘ilgan kuni bilan tabriklamadi
Seshanba kuni «Milan» jamoasining yarim himoyachisi Luka Modrich 40 yoshga to‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Qiziqarli jihati shundaki, «Real» jamoasining ijtimoiy tarmoqlardagi rasmiy sahifalarida Modrichni tug‘ilgan kuni bilan tabriklovchi hech qanday postlar e’lon qilinmadi. Xorvatiyalik futbolchi Madridning «Real» klubida 13 mavsum davomida o‘ynadi.
U «Real» libosida jami 597 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 43 ta gol urdi va 95 ta samarali uzatma berdi. 2024 yil fevral oyida «Real» jamoasi Krishtianu Ronalduni tug‘ilgan kuni bilan tabriklagan, ammo shu yil davomida madridliklar portugaliyalik futbolchini e’tiborsiz qoldirgan edi.
Bu holat shuni ko‘rsatadiki, «qirollar» sobiq yulduzlarini har doim ham tabriklamaydi. «Real» jamoasining navbatdagi o‘yini 13 sentabr kuni «Real Sosyedad»ga qarshi bo‘lib o‘tadi.
Ushbu o‘yinda madridliklar o‘z kuchini sinab ko‘radi va g‘alaba uchun maydonga chiqadi. Futbol ixlosmandlari ushbu uchrashuvni katta qiziqish bilan kutmoqda.

Real не поздравил Модрича с днем рождения
Во вторник полузащитнику «Милана» Луке Модричу исполнилось 40 лет. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Интересно, что на официальных страницах «Реала» в социальных сетях не было опубликовано ни одного поста с поздравлением Модрича с днем рождения. Хорватский футболист играл за мадридский «Реал» на протяжении 13 сезонов.
В составе «Реала» он провел в общей сложности 597 официальных матчей, забил 43 гола и отдал 95 результативных передач. В феврале 2024 года «Реал» поздравил Криштиану Роналду с днем рождения, однако в течение этого года мадридцы игнорировали португальского футболиста.
Этот факт показывает, что «короли» не всегда поздравляют своих бывших звезд. Следующий матч «Реала» состоится 13 сентября против «Реал Сосьедада».
В этой игре мадридцы проверят свои силы и выйдут на поле за победой. Футбольные болельщики с большим интересом ждут этой встречи.