«Vest Hem» rasmiy saytida darvozabon Lukash Fabianskining klubga qaytishi haqida ma’lumot e’lon qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
40 yoshli polshalik futbolchi London klubi bilan 2025/2026 yilgi mavsum yakunigacha amalda bo‘ladigan mehnat shartnomasini imzoladi. Fabianski bir necha oy oldin, o‘tgan mavsumdan so‘ng, «Vest Hem»ni tark etgandi.
U «moltoboychilar» safida jami 216 rasmiy o‘yin o‘tkazib, 290 ta gol o‘tkazib yuborgan. Hozirda «Vest Hem» Angliya chempionatining turnir jadvalida 16-o‘rinda bormoqda.
So‘nggi uch turda jamoa uch ochko to‘pladi. Navbatdagi o‘yinda «moltoboychilar» 13 sentabr, shanba kuni o‘z maydonida «Tottenhem» jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Klub va muxlislar uchun bu o‘yin muhim hisoblanadi, chunki jamoa mavsumdagi o‘z o‘rnini yaxshilashni maqsad qilgan.

Вест Хэм вернул Фабиански в команду
На официальном сайте «Вест Хэма» опубликована информация о возвращении вратаря Лукаша Фабиански в клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
40-летний польский футболист подписал трудовой контракт с лондонским клубом, действующий до конца сезона 2025/2026. Фабиански покинул «Вест Хэм» несколько месяцев назад, после прошлого сезона.
Он провёл за «молотобойцев» всего 216 официальных матчей, пропустив 290 голов. В настоящее время «Вест Хэм» занимает 16-е место в турнирной таблице чемпионата Англии.
В последних трёх турах команда набрала три очка. В следующем матче «молотобойцы» выйдут на поле 13 сентября, в субботу, против команды «Тоттенхэм» на своём стадионе.
Эта игра важна для клуба и болельщиков, так как команда ставит цель улучшить своё положение в сезоне.