Madridning "Atletiko" jamoasi bosh murabbiyi Diego Simeone o‘z jamoasi va Argentina terma jamoasi hujumchisi Julian Alvaresni zamonaviy futbolning eng yaxshi o‘yinchisi deb hisoblaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyaning El Partidazo de COPE radiosida bo‘lib o‘tgan suhbatda argentinalik mutaxassisga Alvares bilan bir qatorda jahon futbolining bir qator yulduzlari, jumladan Jud Bellingem, Lamin Yamal, Muhammad Salah, Erling Holand, Vinisius Junior va Kilian Mbappe orasidan tanlov qilish taklif etildi. Barcha holatlarda Simeone o‘z vatandoshi Alvaresga ustunlik berdi.
Shuni ta’kidlash lozimki, joriy mavsumda 25 yoshli Alvares Ispaniya chempionatida uchta o‘yin o‘tkazib, bittadan gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Uning maydondagi faolligi va o‘yinga ta’siri jamoa uchun muhim ahamiyatga ega.
Simeonening fikricha, Alvares nafaqat hozirgi vaqtda balki kelajakda ham futbol olamida o‘z o‘rnini mustahkamlashga qodir.

Симеоне: Альварес — самый сильный в современном футболе
Главный тренер мадридского "Атлетико" Диего Симеоне считает нападающего своей команды и сборной Аргентины Хулиана Альвареса лучшим игроком современного футбола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью испанскому радио El Partidazo de COPE аргентинскому специалисту предложили выбрать среди ряда мировых футбольных звезд, включая Джуда Беллингема, Ламина Ямала, Мохаммеда Салаха, Эрлинга Холанда, Винисиуса Джуниора и Килиана Мбаппе. Во всех случаях Симеоне отдал предпочтение своему соотечественнику Альваресу.
Стоит отметить, что в текущем сезоне 25-летний Альварес провёл три матча в чемпионате Испании и забил один гол. Его активность на поле и влияние на игру имеют важное значение для команды.
По мнению Симеоне, Альварес способен укрепить свои позиции в футбольном мире не только в настоящее время, но и в будущем.