Chelsi yarim himoyachisi uch oy maydonda yo‘q
"Chelsi" jamoasining markaziy yarim himoyachisi Dariu Essugu bir muddat London klubiga yordam bera olmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda The Athletic nashri xabar berdi. Yarim himoyachi Portugaliya yoshlar terma jamoasi safida son sohasida jarohat oldi.
Manbaga ko‘ra, Essugu maydonga kamida uch oy o‘tib qaytishi mumkin. Essugu bu yozda "Chelsi"ga ko‘chib o‘tgan.
U "Sporting" klubidan 22 million yevroga sotib olindi. Ingliz klubining libosida Essugu klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida uchta o‘yinda maydonga tushdi, ammo samarali harakatlari bilan ajralib qolmadi.
Angliya Premer Ligasi dastlabki uch turidan so‘ng "Chelsi" sakkiz ochko bilan turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa o‘z o‘yini va natijalari bilan muxlislar umidini oshirmoqda.
Essuguning jarohati jamoaga muhim zarba bo‘lsa-da, uning tez orada tiklanib, maydonga qaytishi kutilyapti.

Полузащитник Челси отсутствует на поле три месяца
Центральный полузащитник команды "Челси" Дариу Эссугу временно не сможет помочь лондонскому клубу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание The Athletic. Полузащитник получил травму бедра в составе молодежной сборной Португалии.
По данным источника, Эссугу может вернуться на поле не ранее чем через три месяца. Эссугу перешел в "Челси" этим летом.
Он был приобретен у клуба "Спортинг" за 22 миллиона евро. В составе английского клуба Эссугу сыграл в трех матчах клубного чемпионата мира, но не выделился результативными действиями.
После первых трех туров Английской Премьер-лиги "Челси" с восемью очками занимает второе место в турнирной таблице. Команда вселяет надежду болельщикам своей игрой и результатами.
Хотя травма Эссугу стала серьезным ударом для команды, ожидается, что он скоро восстановится и вернется на поле.