«Liverpul» jamoasi bosh murabbiyi Arne Slot Aleksandr Isakni zamonaviy futbolning eng kuchli hujumchisi deb baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli shved futbolchisi joriy mavsumda terma jamoa safida birinchi marta Kosovoga qarshi o‘yinda maydonga tushdi va taxminan 20 daqiqa o‘ynadi. Slotning so‘zlariga ko‘ra, Isakni jamoaga jalb qilish katta g‘alaba bo‘lib, bu jarayon klub va muxlislarning birgalikdagi sa’y-harakatlari bilan amalga oshdi.
Shu bilan birga, mutaxassis futbolchining har bir o‘yinda to‘liq 90 daqiqa maydonda bo‘lishga hali tayyor emasligini ta’kidladi. Isak mavsumoldi tayyorgarlikdan chetda qolganligi sababli, uning jismoniy holatini asta-sekin yaxshilash zarur.
Shvediya terma jamoasi bosh murabbiyi katta e’tirofga loyiq ekanini aytgan Slot, unda dunyodagi eng yaxshi hujumchilardan biri borligini ta’kidladi. Terma jamoa oldida muhim ikki o‘yin turibdi, biroq Aleksandrni to‘liq o‘yinga qo‘yish jarohat xavfini oshirishi mumkin.
Shuning uchun futbolchining jismoniy holatini ehtiyotkorlik bilan nazorat qilish zarur. Shuningdek, Slot Isak bilan tuzilgan shartnoma uzoq muddatga mo‘ljallanganligini bildirgan va uning sog‘lig‘iga alohida e’tibor qaratilishi muhimligini ta’kidlagan.

Слот: Исак современный лучший нападающий футбола
Главный тренер команды «Ливерпуль» Арне Слот оценил Александра Исака как самого сильного нападающего современного футбола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний шведский футболист в этом сезоне впервые вышел на поле в составе национальной сборной в матче против Косово и провел примерно 20 минут. По словам Слота, привлечение Исака в команду стало большой победой, и этот процесс был результатом совместных усилий клуба и болельщиков.
Вместе с тем специалист отметил, что футболист еще не готов проводить на поле полные 90 минут в каждом матче. Из-за того, что Исака не было в предсезонной подготовке, необходимо постепенно улучшать его физическую форму.
Главный тренер сборной Швеции, которого Слот назвал заслуживающим большого уважения, подчеркнул, что в команде есть один из лучших нападающих мира. Перед сборной стоят два важных матча, однако полное участие Александра в игре может увеличить риск травмы.
Поэтому необходимо внимательно контролировать физическое состояние футболиста. Также Слот сообщил, что контракт с Исаком рассчитан на долгий срок, и подчеркнул важность особого внимания к его здоровью.