Milanning "Inter" futbol klubi bosh murabbiyi Kristian Kivu jamoaning transfer siyosati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, uning jamoasidagi futbolchilar eng yaxshilardir va u boshqa o‘yinchilarni qidirmaydi. Kivu motivatsiyaga to‘la jamoa bilan ishlashdan mamnunligini ta’kidladi.
Transferlar natijasida jamoada yoshlar va tajriba o‘rtasida muvozanat yaratilgan. Ba’zi yosh futbolchilar jamoaga yangi energiya olib kirib, maydonda va mashg‘ulotlarda raqobat darajasini oshirishga yordam bergan.
Shuningdek, murabbiyning aytishicha, bu muvozanat jamoaning umumiy samaradorligini oshirishga xizmat qilmoqda. "Inter" jamoasi navbatdagi o‘yinni Seriya A chempionatining uchinchi turida "Yuventus"ga qarshi safarda o‘tkazadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 19:00 da boshlanadi. Kristian Kivu iyun oyida bosh murabbiy lavozimiga tayinlangan va undan oldin bu lavozimda ishlagan Simone Indzagi "Al-Hilal" klubiga o‘tgan edi.

Kivu Interning положительно оценил политику трансферов
Главный тренер футбольного клуба «Интер» из Милана Кристиан Киву поделился своим мнением о трансферной политике команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, футболисты в его команде — лучшие, и он не ищет других игроков. Киву отметил, что доволен работой с мотивированной командой.
В результате трансферов в команде создан баланс между молодыми игроками и опытными. Некоторые молодые футболисты внесли новую энергию в команду и помогли повысить уровень конкуренции на поле и в тренировках.
Кроме того, по словам тренера, этот баланс способствует повышению общей эффективности команды. Команда «Интер» проведёт следующий матч в третьем туре Серии А против «Ювентуса» на выезде.
Встреча начнётся в 19:00 по московскому времени. Кристиан Киву был назначен главным тренером в июне, а до него эту должность занимал Симоне Индзаги, который перешёл в клуб «Аль-Хиляль».