Bugun, 13 sentyabr kuni Londonning "Arsenal" jamoasi Angliya Premer Ligasi to‘rtinchi turida "Nottingem Forest" jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu muvaffaqiyatli natija haqida taniqli britaniyalik jurnalist Pirs Morgan fikr bildirdi. Morganning aytishicha, joriy yozgi transferlar oynasi "Arsenal" tarixi uchun eng yaxshi bo‘ldi.
Mikel Arteta va uning yordamchisi Bertha jamoani yangi bosqichga olib chiqadigan ideal futbolchilarni tanlashdi. Yangi o‘yinchilar jamoaga tez moslashib, o‘z o‘rnini topdi.
Morgan mavsumdan katta umidlar bilan bahramand ekanligini ta’kidladi. Ushbu g‘alaba orqali Mikel Arteta boshchiligidagi jamoa Angliya chempionatining turnir jadvalida birinchi o‘rinni egalladi.
"Arsenal" to‘rt turda jami to‘qqiz ochko to‘pladi. Bu natija jamoaning mavsumdagi muvaffaqiyatli boshlanishidan dalolat beradi.
Jamoa muxlislari va mutaxassislar kelgusida ham "Arsenal"ning yuqori natijalar ko‘rsatishini kutishmoqda.

Морган: Арсенал летнее трансферное окно лучшее
Сегодня, 13 сентября, лондонский клуб "Арсенал" в четвёртом туре Английской Премьер-Лиги победил команду "Ноттингем Форест" со счётом 3:0. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Известный британский журналист Пирс Морган высказался о данном успешном результате. По словам Моргана, нынешнее летнее трансферное окно стало лучшим в истории "Арсенала".
Микель Артета и его помощник Берта выбрали идеальных игроков, которые выведут команду на новый уровень. Новые футболисты быстро адаптировались в команде и заняли свои места.
Морган отметил, что с большим оптимизмом смотрит на сезон. Благодаря этой победе команда под руководством Микеля Артеты заняла первое место в турнирной таблице чемпионата Англии.
"Арсенал" набрал девять очков за четыре тура. Этот результат свидетельствует об успешном начале сезона для команды.
Болельщики и специалисты команды ожидают, что "Арсенал" продолжит показывать высокие результаты в будущем.