Kalyari Parma jamoasini 2:0 hisobida yutdi
Italiya Serie A musobaqasining uchinchi turida "Kalyari" va "Parma" jamoalari o‘zaro teng kuchda o‘ynashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Har ikkala jamoa birinchi turlarda bitta ochko to‘plagandi. O‘yinning dastlabki daqiqalarida Patryk Kutrone yaxshi imkoniyat yaratdi, ammo darvozabon uning zarbasini qaytardi.
33-daqiqada mehmonlar darvozaboni Andrea Belottining xavfli bosh zarbasiga javob berdi, biroq Yerri Mina yaqin masofadan bosh bilan to‘pni darvozaga yo‘llab, hisobni ochdi – 1:0. Ikkinchi bo‘limda Kutrone yana darvozabonni aldashga harakat qildi, ammo uzoqdan urgan zarbasi samara bermadi.
Shu paytda Gaetano Oristanyo to‘pni darvoza ustuniga urdi. Keyin Ndari Adopo ham imkoniyat yaratdi, ammo to‘p darvoza to‘siniga tegdi.
Mattia Felichi esa raqib himoyasini aylanib o‘tib, hisobni 2:0 ga oshirdi. Pontus Almkvist qarshi hujumda hisobni kamaytirishga yaqin bo‘ldi, biroq uning goliga ofsayd tufayli ruxsat berilmadi.
Ushbu natijadan so‘ng "Kalyari" 4 ochko bilan beshinchi o‘rinni egallab turibdi, "Parma" esa 1 ochko bilan oxirgi oldingi o‘rinda qolmoqda. O‘yin davomida ko‘plab imkoniyatlar yaratildi, ammo faqat ikki gol kiritildi.
Jamoalar o‘rtasidagi raqobat davom etmoqda va kelgusi o‘yinlar yanada qiziqarli kechishi kutilmoqda.

Кальяри выиграл у Пармы со счетом 2:0
В третьем туре чемпионата Италии Серии А команды «Кальяри» и «Парма» сыграли в равной борьбе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Обe команды в первых турах набрали по одному очку. В первые минуты матча Патрик Кутроне создал хороший момент, но вратарь отразил его удар.
На 33-й минуте вратарь гостей ответил на опасный удар головой Андреа Белотти, однако Джерри Мина с близкого расстояния головой отправил мяч в ворота, открыв счёт – 1:0. Во втором тайме Кутроне снова пытался обмануть вратаря, но его дальний удар оказался безрезультатным.
В это время Гаэтано Орисьянь попал мячом в штангу. Затем Ндари Адопо также создал момент, но мяч коснулся перекладины ворот.
Маттиа Феличи обошёл защиту соперника и увеличил счёт до 2:0. Понтус Альмквист в контратаке был близок к тому, чтобы сократить разрыв, но его гол не был засчитан из-за офсайда.
После этого результата «Кальяри» с 4 очками занимает пятое место, а «Парма» с 1 очком остаётся на предпоследнем месте. В ходе игры было создано много моментов, но забито всего два гола.
Соперничество между командами продолжается, и ожидается, что следующие матчи будут ещё более интересными.