Monakoda Golovinning o‘yindan chetlatilishi sababi aniqlandi
Fransiya chempionatining to‘rtinchi turida «Monako» jamoasi «Oser» ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinni rusiyalik yarim himoyachi Aleksandr Golovin o‘tkazib yubordi. Jamoa bosh murabbiyi Adi Hyutter futbolchining yo‘qligini shunday izohladi.
Unga ko‘ra, Golovin juma kuni og‘riq his qilgani sababli xavfsizlik chorasi sifatida o‘yinga jalb qilinmadi. Bundan tashqari, oldinda Chempionlar ligasida «Bryugge»ga qarshi muhim uchrashuv bor edi.
Shu bilan birga, «Monako» safarda o‘zining g‘alabasini nishonladi. Hozirgi mavsumda Golovin Fransiya chempionatida uchta o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol yoki assist bilan ajralib qolmagan.
Jamoa uchun uning sog‘ligi va tayyorligi muhim ahamiyatga ega, shuning uchun murabbiylar uni ehtiyotkorlik bilan maydonga chiqarishga qaror qilgan. Bu esa jamoaning kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun muhim omil hisoblanadi.

В Монако выяснили причину удаления Головина с игры
В четвёртом туре чемпионата Франции команда «Монако» одержала победу над «Оссером» со счётом 2:1. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Этот матч пропустил российский полузащитник Александр Головин. Главный тренер команды Ади Хюттер объяснил отсутствие футболиста следующим образом.
По его словам, Головин в пятницу почувствовал боль, поэтому в качестве меры предосторожности не был включён в игру. Кроме того, впереди была важная встреча в Лиге чемпионов против «Брюгге».
Тем не менее, «Монако» отпраздновал свою победу на выезде. В этом сезоне Головин сыграл в трёх матчах чемпионата Франции, но не отличился ни голами, ни результативными передачами.
Для команды его здоровье и готовность имеют большое значение, поэтому тренеры решили осторожно выпускать его на поле. Это является важным фактором для будущих успехов команды.