Italiya futbolining tajribali ustozi Jorjio Kyellini, uzoq yillar "Yuventus" jamoasida o‘ynagan, Turin klubi futbolchisi Gleyson Bremerning o‘yin darajasini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Italiya terma jamoasining sobiq a’zosi sifatida Bremer himoyada o‘zi o‘ynagandan ham yaxshiroq o‘ynashini ta’kidladi. Kyellini DAZN Italia bilan suhbatda, "U menga doim yoqgan, xohlasangiz, undan ham so‘rashingiz mumkin, men buni unga ham aytganman", dedi.
Bremer 2022 yilda "Yuventus"ga ko‘chib o‘tgan. Braziliyalik himoyachining Italiya klubi libosida jami 94 o‘yin o‘tkazib, sakkizta gol urishi va to‘rtta golli uzatma amalga oshirishi uning o‘yindagi samaradorligini ko‘rsatadi.
28 yoshli futbolchining "Yuventus" bilan shartnomasi 2029 yilgacha mo‘ljallangan. Bremer jamoaning himoya chizig‘ida muhim o‘yinchi sifatida e’tirof etilmoqda va uning kelajakdagi faoliyati katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Кьеллини высоко оценил уровень защиты Бремера
Опытный тренер итальянского футбола Джорджо Кьеллини, долгое время игравший за команду «Ювентус», высоко оценил уровень игры защитника туринского клуба Глейсона Бремера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как бывший игрок сборной Италии, он подчеркнул, что Бремер играет в защите даже лучше, чем он сам. В интервью DAZN Italia Кьеллини сказал: «Он мне всегда нравился, если хотите, можете спросить у него самого, я ему это тоже говорил».
Бремер перешёл в «Ювентус» в 2022 году. Защитник из Бразилии провёл в итальянском клубе всего 94 матча, забил восемь голов и сделал четыре результативные передачи, что свидетельствует о его эффективности на поле.
Контракт 28-летнего футболиста с «Ювентусом» рассчитан до 2029 года. Бремер признан важным игроком в обороне команды, и его дальнейшая карьера вызывает большой интерес.