Mbappe va Gyuler o‘rtasida yaxshi tushunish bor
Fransuz hujumchisi Kilian Mbappe Arda Gyuler bilan o‘zaro munosabatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning o‘rtasida yaxshi tushunish borligini ta’kidladi, biroq hozirda uzatmalar borasida hamkorlikni yanada rivojlantirish ustida ishlayotganlarini aytdi. Mbappe so‘zlariga ko‘ra, ular hali o‘zlarining eng yaxshi o‘yinlarini namoyish etishmagan.
Jurnalist Fabrizio Romano ushbu fikrlarni keltirdi. Mazkur mavsumda 26 yoshli Mbappe Ispaniya chempionatining to‘rt o‘yinida to‘rt gol urdi va bitta samarali uzatma amalga oshirdi.
Shuningdek, 20 yoshli Gyuler ham La Ligada to‘rtta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol va bitta assist qayd etdi. 13 sentabr kuni «Real» jamoasi safarda «Real Sosyedad»ni 2:1 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu o‘yinda «Real» 32-daqiqadan boshlab kamchilikda o‘ynaganiga qaramay, g‘alabaga erishdi. Bu natija jamoaning joriy mavsumdagi kuchli o‘yinini ko‘rsatadi.

Мбаппе и Гюлер хорошо понимают друг друга
Французский нападающий Килиан Мбаппе высказался о взаимоотношениях с Ардой Гюлером. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что между ними есть хорошее взаимопонимание, однако в настоящее время они работают над дальнейшим развитием сотрудничества в плане передач. По словам Мбаппе, они ещё не показали свои лучшие игры.
Эти слова привёл журналист Фабрицио Романо. В этом сезоне 26-летний Мбаппе забил четыре гола и сделал одну результативную передачу в четырёх матчах чемпионата Испании.
Также 20-летний Гюлер сыграл в четырёх матчах Ла Лиги, отметившись двумя голами и одной результативной передачей. 13 сентября команда «Реал» на выезде обыграла «Реал Сосьедад» со счётом 2:1.
В этом матче «Реал» несмотря на то, что с 32-й минуты играл в меньшинстве, одержал победу. Этот результат демонстрирует сильную игру команды в текущем сезоне.