Italiya futbol federatsiyasi prezidenti Gabriele Gravina «Milan» va «Bologna» o‘rtasidagi uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Serie Aning uchinchi turidagi ushbu o‘yinda «Milan» 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. O‘yinning so‘nggi daqiqalarida hakam mehmonlar darvozasiga penaltini belgilamadi.
Gravina bu qarorni xato deb atadi, ammo texnologiyalar yordamida xatoliklar kamayib borayotganini ta’kidladi. U, hakamlar video yordam so‘ragan holatlarni misol qilib keltirdi.
Shu bilan birga, «Milan» himoyachisi Matteo Gabbia ham penaltiga oid fikrlarini bildirib o‘tgan. Hozirgi vaqtda ularning jamoasi 6 ochko bilan turnir jadvalida beshinchi o‘rinda bormoqda.
Umuman olganda, futbolda texnologiyalar joriy etilishi o‘yinning adolatliligini oshirishga xizmat qilmoqda. Bu jarayon davomida ba’zi qarorlar bahsli bo‘lishi mumkin, ammo umumiy natijada xatolar kamaymoqda.
Futbol sohasida texnologiyalarning ahamiyati ortib bormoqda va ular kelajakda yanada keng qo‘llaniladi.

Гравина признал ошибку судьи в матче Милан-Болонья
Президент Итальянской футбольной федерации Габриэле Гравина высказался о матче между «Миланом» и «Болоньей». Об этом сообщил Euro-football.ru.
В матче третьего тура Серии А «Милан» одержал победу со счётом 1:0. В последние минуты игры судья не назначил пенальти в ворота гостей.
Гравина назвал это решение ошибочным, однако подчеркнул, что с помощью технологий количество ошибок уменьшается. Он привёл в пример случаи, когда судьи обращались за помощью к видеоповтору.
Кроме того, защитник «Милана» Маттео Габбия также высказался по поводу пенальти. В настоящее время их команда с 6 очками занимает пятое место в турнирной таблице.
В целом внедрение технологий в футбол способствует повышению справедливости игры. В этом процессе некоторые решения могут быть спорными, но в итоге количество ошибок сокращается.