Bayern rahbari Ten Hagni xato deb atadi
Bu haqda Leverkusen klubi boshqaruvchisi Fernando Karro o‘z fikrini bildirdi. Karro ta’kidlashicha, bu qaror jamoa uchun xato bo‘lgan.
Bunday holatlar esa sportda uchrab turadi. Kadrlar bo‘yicha qaror qabul qiluvchi har kim bunday vaziyatlarni yaxshi tushunadi.
Bu holat achinarli bo‘lsa-da, normal hisoblanadi. Jamoa buni professional tarzda qabul qilgan va muammoni tezda hal qilishga harakat qilgan.
Xatolik yuz berganda, unga o‘z vaqtida javob berish muhimdir, dedi Karro Bild Sport nashriga bergan intervyusida. Ten Xag ishdan bo‘shatilgach, “Bayer” o‘z maydonida “Ayntraxt” jamoasini 3:1 hisobida mag‘lub etdi.
Bu natija jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlariga umid uyg‘otmoqda. Bundesliga doirasida shunday holatlar bo‘lishi tabiiy va sportda doimiy o‘zgarishlar yuz beradi.

Глава Баварии назвал Тен Хага ошибочным
Эрик тен Хаг был освобождён от должности главного тренера команды «Байер» всего после двух туров Бундеслиги. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом высказался управляющий клуба Леверкузен Фернандо Карро. По его словам, это решение было ошибкой для команды.
Подобные ситуации случаются в спорте. Каждый, кто принимает кадровые решения, хорошо понимает такие ситуации.
Хотя этот случай и печален, он считается нормальным. Команда профессионально восприняла это и старалась быстро решить проблему.
Важно своевременно реагировать на ошибку, когда она происходит, — сказал Карро в интервью изданию Bild Sport. После увольнения Тен Хага «Байер» на своём поле обыграл команду «Айнтрахт» со счётом 3:1.
Этот результат вселяет надежду на будущие успехи команды. Такие ситуации в рамках Бундеслиги естественны, и в спорте постоянно происходят изменения.