"Barselona" "Valensiya"ni oltita gol bilan mag‘lub etdi
«Barselona» va «Valensiya» Ispaniya futbol chempionatining to‘rtinchi tur doirasida o‘yin o‘tkazdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 14 sentabr kuni bo‘lib o‘tdi. O‘yinda «Barselona» raqibini 6:0 hisobida mag‘lub etdi.
Jamoa tarkibida jarohatlangan Jamal, yaqinda sog‘aygan Levandovski va charchagan Rafinya yo‘q edi. Asosiy tarkibda esa Rashford, Ferran va Bardji maydonga tushdi.
Yarim himoyada faqat Pedri asosiy o‘yinchi sifatida ko‘zga tashlandi. O‘yinning dastlabki daqiqalarida Kunde hisob ochishga yaqin bo‘ldi, ammo darvozabon Agirresabala to‘pni qaytardi.
Taxminan 30-daqiqada Kubarsi markazdan uzatma berdi, Ferran to‘pni Fermin Lopesga uzatdi. Lopes kuchli zarba bilan to‘pni darvozaga yo‘naltirib, hisobni ochdi — 1:0.
Birinchi bo‘limda boshqa gol bo‘lmadi. Ikkinchi bo‘lim boshida Rafinya maydonga tushib, 8 daqiqadan so‘ng Rashfordning uzatmasidan foydalangan holda hisobni oshirdi — 2:0.
Uchinchi gol 51-daqiqada Lopesdan keldi. U markazdan yugurib, aniq zarba berdi — 3:0.
Keyinchalik Rafinya yana ikkita gol urdi va hisobni 5:0 ga yetkazdi. 70-daqiqada maydonga tushgan Levandovski ikki gol urib, yakuniy hisobni belgiladi — 6:0.
Ushbu o‘yin «Barselona»ning kuchli hujumini va raqib darvozasiga bosim o‘rnatishini ko‘rsatdi. «Valensiya» esa bu safar kuchsizroq o‘yin namoyish etdi va katta hisobda mag‘lub bo‘ldi.
Uchrashuv Estadi Johan Kruff stadionida o‘tkazildi. «Barselona» endi Chempionlar ligasidagi o‘yinlarga tayyorgarlik ko‘radi.

"Барселона" победила "Валенсию" со счетом шесть голов
«Барселона» и «Валенсия» провели матч в рамках четвёртого тура чемпионата Испании по футболу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча состоялась 14 сентября. В матче «Барселона» одержала победу над соперником со счётом 6:0.
В составе команды отсутствовали травмированные Джамал, недавно выздоровевший Левандовски и уставший Раффинья. В основном составе вышли Рашфорд, Ферран и Барди.
В полузащите заметно выделялся только Педри как основной игрок. В первые минуты игры Кунде был близок к открытию счёта, но вратарь Агирресабала отбил мяч.
Примерно на 30-й минуте Кубарси сделал передачу из центра поля, Ферран передал мяч Ферминьо Лопесу. Лопес мощным ударом направил мяч в ворота и открыл счёт — 1:0.
В первом тайме других голов не было. В начале второго тайма на поле вышел Раффинья, и через 8 минут, воспользовавшись передачей Рашфорда, увеличил счёт — 2:0.
Третий гол был забит на 51-й минуте Лопесом. Он пробежал из центра и точно пробил — 3:0.
Позже Раффинья забил ещё два гола, доведя счёт до 5:0. На 70-й минуте вышедший на поле Левандовски забил два гола и установил окончательный счёт — 6:0.
Эта игра показала мощную атаку «Барселоны» и давление на ворота соперника. «Валенсия» в этот раз показала более слабую игру и потерпела крупное поражение.