Vlahovich: O‘yinni yaxshilashimiz kerak, durang yaxshi natija
«Yuventus» jamoasining hujumchisi Dushan Vlahovich Chempionlar ligasidagi Dortmundning «Borussiya» jamoasi bilan o‘yin (4:4) haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Turinliklar uy maydonida mag‘lub bo‘lishga yaqin edi, ammo qo‘shimcha vaqtda ikki bor gol urib, o‘yinni durangga olib chiqdi. Ushbu o‘yinda Vlahovich 67 va 94-daqiqalarda darvoza javoblarini aniq amalga oshirdi.
Serb futbolchi ikkinchi bo‘limda zaxiradan maydonga tushdi. Vlahovichning so‘zlariga ko‘ra, tajriba juda muhimdir, chunki jamoa yosh va ko‘p narsalarni o‘rganishi kerak.
Ular o‘yinni yaxshiroq o‘ynashi lozim edi, chunki ko‘p gol o‘tkazib yuborish mumkin emas edi. Mag‘lub bo‘lmaslik yaxshi natija, lekin hali ko‘p ishlash kerak.
Hozirgi vaqtda beshta almashtirish imkoniyati mavjud bo‘lib, zaxira o‘yinchilari jamoa uchun katta ahamiyat kasb etmoqda. Har bir futbolchi asosiy tarkibda maydonga tushishni xohlaydi, ammo murabbiy qarorini hurmat qilish va har doim o‘zini yuz foizga berish muhimdir.
Vlahovich o‘zini hech qachon to‘liq qoniqtirmasligini aytib, bugungi o‘yinda ikki gol urib, bitta golli uzatma berganini, ammo hatt-trik qilishni istaganini ta’kidladi. Keyingi turda «Yuventus» «Vilyarreal» jamoasining maydoniga safar qiladi.

Влахович: Нам нужно улучшить игру, ничья — хороший результат
Нападающий команды «Ювентус» Душан Влахович поделился своими мыслями о матче Лиги чемпионов против дортмундской «Боруссии» (4:4). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Туринцы были близки к поражению на своем поле, но в дополнительное время дважды забили и свели игру к ничьей. Влахович забил голы на 67-й и 94-й минутах.
Сербский футболист вышел на поле во втором тайме с лавки запасных. По словам Влаховича, опыт очень важен, так как команда молодая и ей предстоит многому научиться.
Они должны были играть лучше, потому что пропускать много голов нельзя. Избежать поражения — хороший результат, но еще предстоит много работать.
В настоящее время разрешено делать пять замен, и запасные игроки имеют большое значение для команды. Каждый футболист хочет выходить в основном составе, но важно уважать решение тренера и всегда выкладываться на сто процентов.
Влахович отметил, что никогда не бывает полностью доволен собой, забив два гола и сделав одну голевую передачу в сегодняшнем матче, но хотел сделать хет-трик. В следующем туре «Ювентус» сыграет на выезде с «Вильярреалом».