Bernardeski: Manchini bizni g‘alabaga ishontirib qo‘ydi
Italiya terma jamoasining sobiq o‘yinchisi Federico Bernardeski 2021 yilgi Yevropa chempionatida Italiya terma jamoasining ajoyib g‘alabasini esladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘sha paytda bu yutuqqa Roberto Manchini rahbarligida erishilgan edi. Bernardeskining so‘zlariga ko‘ra, Manchini o‘yinchilarga bunday maqsadni qo‘yganida, ular uni aqldan ozgan deb o‘ylashgan.
Bernardeski ta’kidlaganidek, "U bizga tanishtirilganda va Yevropa chempionatida g‘alaba qozonishimiz kerakligini aytganda, biz uni aqldan ozgan deb o‘yladik. Ammo oxir-oqibat jamoa shunchalik uyg‘unlashdiki, maydonda bir-birimizni yoddan bilardik".
Bu so‘zlarni pianetamilan.it sayti keltirgan. Hozirda Italiya terma jamoasini Jennaro Gattuzo boshqarib kelmoqda.
Uning rahbarligida jamoa yangi yutuqlarga erishishga intilmoqda. Italiya terma jamoasi tarixda ko‘plab muvaffaqiyatlarga erishgan va kelajakda ham yuqori natijalarga erishishi kutilmoqda.

Бернардески: Манчини убедил нас в победе
Бывший игрок сборной Италии Федерико Бернардески вспомнил великолепную победу итальянской сборной на чемпионате Европы 2021 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В то время этот успех был достигнут под руководством Роберто Манчини. По словам Бернардески, когда Манчини поставил перед игроками такую цель, они подумали, что он сошел с ума.
Как отметил Бернардески, «Когда он представился нам и сказал, что мы должны выиграть чемпионат Европы, мы подумали, что он сошел с ума. Но в итоге команда настолько сработалась, что на поле мы знали друг друга наизусть».
Эти слова приводит сайт pianetamilan.it. В настоящее время сборную Италии возглавляет Дженнаро Гаттузо.
Под его руководством команда стремится к новым достижениям. Сборная Италии добилась множества успехов в истории и ожидается, что в будущем она также будет показывать высокие результаты.