«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola «Arsenal»ga qarshi o‘yin oldidan raqib haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, joriy mavsumda ular «Arsenal»ga nisbatan ko‘proq muammolar yaratishga umid qilmoqda. Gvardiola Artera jamoasining ajoyib murabbiy ekanligini ta’kidladi va so‘nggi to‘rt-besh transfer oynalarida jamoani sezilarli darajada kuchaytirganini qayd etdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Arsenal» tarkibi va jamoasi juda kuchli bo‘lib, Yevropadagi eng qiyin raqiblardan biri hisoblanadi. O‘tgan mavsumda «Arsenal» sezilarli yutuqlarga erishgan, himoyada xatolarga yo‘l qo‘ymaydi va juda ishonchli o‘ynaydi.
Shuningdek, ularning hujum tezligi yuqori va standart vaziyatlardagi o‘yinlari xavfli ekanligi ta’kidlandi. Gvardiola bu fikrlarni matbuot anjumanida bildirdi.

Гвардиола оценил "Арсенал" как сильного соперника
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказался о сопернике перед матчем с «Арсеналом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в этом сезоне они надеются создать больше проблем «Арсеналу». Гвардиола подчеркнул, что Артер — отличный тренер и отметил, что за последние четыре-пять трансферных окон команда значительно укрепилась.
По его словам, состав и команда «Арсенала» очень сильны и считаются одними из самых сложных соперников в Европе. В прошлом сезоне «Арсенал» добился значительных успехов, не допускает ошибок в обороне и играет очень надежно.
Также было отмечено, что их скорость атаки высока, а игра при стандартных положениях опасна. Гвардиола высказал эти мысли на пресс-конференции.