«Nyukasl» jamoasining qanot himoyachisi Entoni Gordon «Barselona»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyingi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:2 hisobida mag‘lubiyat bilan yakunlandi. Ushbu o‘yinda qahramonlikni ingliz futbolchisi Markus Rashford namoyish etdi va ikkita gol urdi.
«Nyukasl» faqatgina bitta gol urishga muvaffaq bo‘ldi, u ham o‘yinning 90-daqiqasida Entoni Gordon tomonidan amalga oshirildi. Gordonning so‘zlariga ko‘ra, o‘yin juda murakkab kechdi.
Jamoamizda gol urish imkoniyatlari bo‘ldi, biroq «Barselona» odatdagi bosim usullarimizga yo‘l qo‘ymadi va o‘yinni nazorat ostida ushlab turdi. Shunga qaramay, biz dunyoning eng kuchli jamoalaridan biriga qarshi munosib o‘yin ko‘rsatganimizdan faxrlanamiz, dedi u.
Endi «Nyukasl» Chempionlar Ligasi guruh bosqichining ikkinchi turida safarda «Yunion Sent-Jilluaz» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin jamoaning keyingi natijalariga katta ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Энтони Гордон: "Барселона" — самая сильная команда в мире
Защитник «Ньюкасла» Энтони Гордон поделился впечатлениями после матча против «Барселоны». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась поражением со счётом 1:2. В этом матче героем стал английский футболист Маркус Рэшфорд, забивший два гола.
«Ньюкасл» сумел забить только один гол, который был забит Энтони Гордоном на 90-й минуте игры. По словам Гордона, игра была очень сложной.
«У нашей команды были возможности забить гол, но «Барселона» не позволила нам реализовать наши обычные методы давления и контролировала игру. Тем не менее, мы гордимся тем, что показали достойную игру против одной из сильнейших команд мира», — сказал он.
Теперь «Ньюкасл» во втором туре группового этапа Лиги чемпионов сыграет в гостях с командой «Юнион Сен-Жиллуа». Эта игра может существенно повлиять на дальнейшие результаты команды.