Reshford va uch futbolchi haftaning eng yaxshisi uchun kurashadi
Ushbu nomzodlar orasida to‘rtta futbolchi bor. Ular Markus Reshford ("Barselona"), Dushan Vlahovich ("Yuventus"), Fransishku Trinkan ("Sporting" Lissabon) va Markus Tyuram ("Inter" Milan) hisoblanadi.
Reshford "Nyukasl"ga qarshi o‘yinda ikki gol urib, jamoasining 2:1 hisobidagi g‘alabasiga hissa qo‘shdi. Trinkan va Tyuram o‘z navbatida "Qayrat" va "Ayaks"ga qarshi o‘yinlarda ikki tadan gol urishdi.
Dushan Vlahovich esa "Borussiya" Dortmundga qarshi bahsda zaxiradan maydonga tushib, ikki gol urib va bitta assist qayd etdi. Chempionlar Ligasi umumiy bosqichining ikkinchi tur uchrashuvlari 30-sentabr va 1-oktabr kunlari bo‘lib o‘tadi.
Ushbu o‘yinlarda futbolchilar o‘z mahoratlarini namoyish etib, jamoalarining keyingi bosqichga chiqish imkoniyatini mustahkamlashga harakat qilishadi.

Решфорд и три футболиста борются за звание лучшего игрока недели
Союз европейских футбольных ассоциаций выбрал номинантов на звание лучшего игрока Лиги чемпионов на групповом этапе первого тура. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Среди этих кандидатов четыре футболиста. Это Маркус Решфорд ("Барселона"), Душан Влахович ("Ювентус"), Франшишку Тринкан ("Спортинг" Лиссабон) и Маркус Тюрам ("Интер" Милан).
Решфорд внес вклад в победу своей команды со счетом 2:1, забив два гола в матче против "Ньюкасла". Тринкан и Тюрам, в свою очередь, забили по два гола в матчах против "Кайрата" и "Аякса" соответственно.
Душан Влахович вышел на поле со скамейки запасных в матче против "Боруссии" Дортмунд, забил два гола и сделал одну результативную передачу. Второй тур матчей группового этапа Лиги чемпионов пройдет 30 сентября и 1 октября.
В этих играх футболисты постараются продемонстрировать свое мастерство и укрепить шансы своих команд на выход в следующий этап.