Mayorka va Atletiko o‘yini 1:1 hisobida yakunlandi
O‘yinning dastlabki daqiqalarida Pablo Barrios uzoq masofadan zarba berdi, ammo to‘p darvozabonning qo‘lidan sakrab, darvoza ustuniga tegib, maydonga qaytdi va himoyachilar tomonidan olingan. Penalti zarbasida Xulian Alvares o‘ng burchakka zarba berdi, biroq darvozabon chiroyli sakrash bilan to‘pni to‘xtatdi.
Ikkinchi bo‘limda Alvares jarima maydonidan zarba berdi, ammo darvozabon uni burchak zarbasiga aylantirdi. 72-daqiqada Aleksandr Syerlot qo‘pol qoidabuzarligi uchun maydondan haydaldi.
Keyin Marcos Lyorente tezlik bilan hujumga chiqib, past zarba berdi. Darvozabon to‘pni Konor Gallagherga uzatdi va u bo‘sh darvozaga to‘pni joyladi – hisob 0:1.
So‘ngra Xan Virxili chap qanotdan markazga o‘tib, darvoza oldiga uzatma berdi. Himoyachilar orasidan Vedat Muriki bosh bilan to‘pni tarmoqka joyladi – hisob 1:1.
Ushbu o‘yinda "Malyorka" ikkinchi ochkosini qo‘lga kiritdi, "Atletiko" esa oltinchi ochkoga ega bo‘ldi. O‘yin protokoli bo‘yicha "Malyorka" 1, "Atletiko" 1 hisobida durang qayd etildi.
O‘yin "Estadi Malyorka Son Mua" stadionida bo‘lib o‘tdi. Jamoalar tarkibida ko‘plab taniqli futbolchilar maydonga tushdi.
Umuman olganda, o‘yin teng va qiziqarli kechdi, har ikki jamoa ham g‘alaba uchun barcha imkoniyatlarni ishga soldi.

Матч Майорка и Атлетико завершился со счетом 1:1
В пятом туре чемпионата Испании команда "Мальорка" принимала "Атлетико". Об этом сообщил Euro-football.ru.
В первые минуты игры Пабло Барриос нанес удар издалека, но мяч от рук вратаря отскочил к штанге и вернулся на поле, где был взят защитниками. При пенальти Хулиан Альварес пробил в правый угол, но вратарь красиво прыгнул и отразил мяч.
Во втором тайме Альварес пробил из штрафной, но вратарь перевел мяч на угловой. На 72-й минуте Александр Сьерлот был удален с поля за грубое нарушение правил.
Затем Маркос Льоренте быстро вышел в атаку и сделал низкий удар. Вратарь передал мяч Конору Галлахеру, который отправил мяч в пустые ворота – счет 0:1.
После этого Хан Виргили перешел с левого фланга в центр и сделал передачу перед воротами. Среди защитников Ведат Мурики головой отправил мяч в сетку – счет 1:1.
В этой игре "Мальорка" заработала свои вторые очки, а "Атлетико" – шестые. По протоколу матча зафиксирована ничья 1:1.
Матч прошел на стадионе "Эстади Мальорка Сон Муя". В составах команд на поле вышло много известных футболистов.