Kuznetsov Dembelening g‘alabasini tan olmadi
Toshkentning CSKA jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Kuznetsov, Broke Boys media klubining murabbiyi sifatida tanilgan, "Oltin to‘p" taqdirlash marosimi natijalari bo‘yicha o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Esda tutamiz, ushbu nufuzli futbol mukofotining egasi Fransiya terma jamoasi va PSJ klubi futbolchisi Usmon Dembele bo‘ldi. Kuznetsovning ta’kidlashicha, Dembele ko‘p jarohat olgan, yorqin o‘ynagan, ammo doimiy emas va barqarorlikdan yiroq bo‘lgan.
Unga ko‘ra, PSJning asosiy harakatlantiruvchi kuchi bo‘lgan va ko‘plab sovrinlarni qo‘lga kiritgan Vitinya ko‘proq yoqqan. Bu so‘zlarni "Chempionat" nashri keltirgan.
Ovoz berishda ikkinchi o‘rinni "Barselona" jamoasidan ispan futbolchisi Lamin Yamal egallagan, uchlikni portugaliyalik Vitinya yakunlagan. O‘tgan yili esa ushbu mukofotga "Manchester Siti" jamoasidan ispan futbolchisi Rodri loyiq ko‘rilgan edi.

Кузнецов не признал победу Дембеле
Бывший футболист ташкентского ЦСКА Дмитрий Кузнецов, известный как тренер медиаклуба Broke Boys, высказал своё мнение по итогам церемонии вручения «Золотого мяча». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напомним, обладателем этой престижной футбольной награды стал игрок сборной Франции и клуба ПСЖ Усман Дембеле. По словам Кузнецова, Дембеле часто получал травмы, играл ярко, но не постоянно и далёк от стабильности.
По его мнению, больше понравился Витинья, который был основным движущим игроком ПСЖ и завоевал множество трофеев. Эти слова приводит издание «Чемпионат».
На втором месте в голосовании оказался испанский футболист Ламин Ямал из «Барселоны», третье место занял португалец Витинья. В прошлом году эту награду получил испанский футболист Родри из «Манчестер Сити».