Safonov: "Marsel"ga qarshi o‘yin to‘xtatildi
Parijning "PSJ" jamoasi darvozaboni Matvey Safonov yaqinda bo‘lib o‘tgan "Marseyl"ga qarshi o‘yinni tahlil qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiya chempionatining beshinchi turida bo‘lib o‘tgan ushbu uchrashuvda "PSJ" jamoasi mavsumdagi birinchi mag‘lubiyatini (0:1) qabul qildi. Marseyl shahrida o‘tkazilgan o‘yinlar har doim qiyin kechadi, ayniqsa tez kiritilgan goldan keyin.
Shunday vaziyatlarda o‘yin ko‘proq to‘xtashlar, jismoniy kontaktlar, hujumlarning to‘xtashi va qarama-qarshi harakatlar bilan kechadi, deb yozdi darvozabon o‘zining Telegram kanalida. Hozirgi vaqtda Luis Enrique boshchiligidagi jamoa Lig 1 turnir jadvalida 12 ochko bilan ikkinchi o‘rinda turibdi.
Turnirda esa "Monako" jamoasi yetakchilik qilmoqda. Keyingi turda Safonov jamoasi o‘z maydonida "Oser" bilan o‘ynaydi.

Safonov: Игра против "Марселя" приостановлена
Вратарь парижского "ПСЖ" Матвей Сафонов проанализировал недавно прошедший матч против "Марселя". Об этом сообщил Euro-football.ru.
В пятом туре чемпионата Франции в этой встрече команда "ПСЖ" потерпела первое поражение в сезоне (0:1). Матчи, проходящие в городе Марсель, всегда проходят тяжело, особенно после быстрого забитого гола.
В таких ситуациях игра сопровождается большим количеством остановок, физических контактов, прерываний атак и встречных действий, написал вратарь в своем Telegram-канале. В настоящее время команда под руководством Луиса Энрике занимает второе место в турнирной таблице Лиги 1 с 12 очками.
Лидером турнира является команда "Монако". В следующем туре команда Сафонова сыграет дома с "Осером".