Rubinning yarim himoyachisi Daler Kuzyayev Fransiyada ikki mavsum o‘tkazgach, Rossiya chempionatiga qaytishga nima uchun qaror qilgani haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, "Gavr" jamoasidagi ikkinchi mavsum u uchun murakkab kechdi, chunki jarohat oldi va Yevropadan taklif bo‘lmadi. Faqat Osiyo va boshqa ekzotik mamlakatlardan takliflar kelgan.
Shu sababli u Rossiyaga qaytishga qaror qilgan. 27 sentabr kuni Kuzyayev Rossiya premer-ligasining o‘nchi turida "Rubin" safida "Lokomotiv"ga qarshi o‘yinda debyut qildi.
U ikkinchi bo‘lim boshida maydonga tushdi, ammo jamoasining mag‘lubiyatini oldini ololmadi. Keyingi turda "Rubin" o‘z maydonida Samarqandning "Krylya Sovetov" jamoasini qabul qiladi.
Kuzyayevning qaytishi jamoa uchun muhim bo‘lib, uning tajribasi va mahorati "Rubin"ning natijalarini yaxshilashga yordam beradi. Jamoa muxlislari yangi mavsumda yanada muvaffaqiyatli o‘yinlar kutmoqda.

Далер Кузяев сообщил причину возвращения в Россию
Полузащитник «Рубина» Далер Кузяев после двух сезонов во Франции рассказал, почему решил вернуться в чемпионат России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, второй сезон в команде «Гавр» был для него сложным, так как он получил травму и не поступало предложений из Европы. Поступали лишь предложения из Азии и других экзотических стран.
Поэтому он решил вернуться в Россию. 27 сентября Кузяев дебютировал в составе «Рубина» в десятом туре Российской Премьер-Лиги в матче против «Локомотива».
Он вышел на поле в начале второго тайма, но не смог предотвратить поражение своей команды. В следующем туре «Рубин» примет у себя в Самарканде команду «Крылья Советов».
Возвращение Кузяева важно для команды, его опыт и мастерство помогут улучшить результаты «Рубина». Болельщики команды ожидают более успешных игр в новом сезоне.