Basta va Ovchinnikov o‘rtasida so‘zli mojaro yuz berdi
MFL Ligasi kubogi doirasida o‘tkazilgan uchinchi bosqich o‘yini davomida «Alfa-Bank» va SKA jamoalari o‘rtasida jiddiy mojaro yuz berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mojaro Medialiga jamoasi bosh murabbiyi Sergey Ovchinnikov bilan Rostov klubi egasi Vasiliy Vakulenko, ya’ni Basta o‘rtasida sodir bo‘ldi. Bu haqda «Neklassiko» telekanali xabar berdi.
O‘yinda hisob 3:0 SKA foydasiga bo‘lgan paytda Basta raqibga nisbatan qattiq so‘zlar ishlatdi. Ovchinnikov esa unga keskin javob qaytardi.
Natijada ular o‘rtasida so‘zli janjal yuzaga keldi va bu jarayonda qattiq ifodalar ishlatilgan. Basta o‘z so‘zlarida raqibni haqorat qilgan bo‘lsa, Ovchinnikov ham o‘z navbatida unga keskin javob berdi hamda 55 yoshda hech kim unga teng kelmasligini ta’kidladi.
Mojaro davomida har ikki tomon bir-birini tanqid qildi. Keyinchalik Basta Ovchinnikovdan uzr so‘radi.
U o‘zining bunday harakatlari faqat hissiyotlardan kelib chiqqanini va hech kimni haqorat qilish niyatida emasligini bildirdi. Muhokama oxirida ular o‘zaro qo‘l berib, nizoni tinch yo‘l bilan hal qildilar.

Между Бастой и Овчинниковым произошел словесный конфликт
В ходе матча третьего этапа Кубка Лиги МФЛ между командами «Альфа-Банк» и СКА произошел серьезный конфликт. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Конфликт возник между главным тренером команды МедиаЛиги Сергеем Овчинниковым и владельцем клуба Ростов Василием Вакуленко, известным как Basta. Об этом сообщил телеканал «Неклассико».
Во время игры, когда счет был 3:0 в пользу СКА, Basta использовал резкие слова в адрес соперника. Овчинников ответил ему резко.
В результате между ними возник словесный спор, в ходе которого прозвучали резкие выражения. Basta оскорбил соперника, а Овчинников в свою очередь ответил ему резко и подчеркнул, что в 55 лет ему нет равных.
В ходе конфликта обе стороны критиковали друг друга. Позже Basta извинился перед Овчинниковым.
Он заявил, что его действия были вызваны лишь эмоциями и не имели намерения кого-либо оскорбить. В конце обсуждения они пожали друг другу руки и мирно разрешили конфликт.