Mxitaryan: Finalda hamma narsa noto‘g‘ri ketdi
Milanning "Inter" jamoasi yarim himoyachisi Genrix Mxitaryan Chempionlar Ligasi finalida "PSJ"ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinni eslab qoldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv 31 may kuni Myunxenda bo‘lib o‘tdi va "neradzurri" jamoasi fransuzlar oldida 0:5 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Mxitaryan o‘z fikrini shunday bayon etdi: "Biz "Bavariya" va "Barselona"ga qarshi o‘tkazgan to‘rtta muhim o‘yindan so‘ng "PSJ"ni ham mag‘lub eta olishimizga ishonardik.
Ammo o‘sha kuni barcha narsa kutilganidek kechmadi". Ushbu so‘zlar "Gazeta.Ru" tomonidan jurnalist Nikolo Skiruga tayanib keltirilgan.
Shuningdek, final o‘yindan so‘ng "Inter" bosh murabbiyi Simone Indzagi klubni tark etib, Saudiya Arabistonining "Al-Xilol" klubida ishlashga qaror qilgani ma’lum bo‘ldi. Bu voqea jamoa uchun muhim o‘zgarish bo‘ldi.
Final natijasi va murabbiyning ketishi "Inter" jamoasining kelajakdagi rejalari va tarkibiga ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi aytilmoqda.

Мхитарян: В финале всё пошло наперекосяк
Полузащитник миланского "Интера" Генрих Мхитарян вспомнил матч финала Лиги чемпионов против "ПСЖ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта встреча состоялась 31 мая в Мюнхене, и команда "неррадзурри" проиграла французам со счётом 0:5. Мхитарян выразил своё мнение следующим образом: "После четырёх важных матчей против "Баварии" и "Барселоны" мы верили, что сможем обыграть и "ПСЖ".
Но в тот день всё прошло не так, как ожидалось". Эти слова приводит "Газета.Ru", ссылаясь на журналиста Николо Скиругу.
Также стало известно, что после финального матча главный тренер "Интера" Симоне Индзаги покинул клуб и решил работать в саудовском клубе "Аль-Хилаль". Это событие стало важным изменением для команды.