Holann Jahon chempionati saralashida yetakchi to‘purar
Norvegiya terma jamoasi hujumchisi Erling Holann 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichining eng yaxshi to‘purariga aylanishi deyarli aniq bo‘lib qoldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Oktabr oyida norvegiyaliklar saralash o‘yinida Isroil jamoasini 5:0 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu g‘alabada "Manchester Siti" klubi yulduzi Holanning het-triki muhim rol o‘ynadi.
Joriy saralash bosqichining oltita o‘yinidan so‘ng Holan 12 ta gol urdi va Yevropa saralashida to‘purarlar ro‘yxatida aniq yetakchilik qilmoqda. Ikkinchi o‘rinni yetti gol bilan Memfis Depay egallagan.
Uchinchi o‘rinni esa olti gol bilan Marko Arnautovich, Mikel Merino, Garri Keyn, Andrey Kramarich va Kevin de Bryuyne bo‘lishmoqda. Shuningdek, Krishtianu Ronaldu va Mateo Retegi ham beshta gol bilan yuqori pog‘onada turibdi.

Холланн — ведущий бомбардир отборочного турнира чемпионата мира
Нападающий сборной Норвегии Эрлинг Холанн почти наверняка станет лучшим бомбардиром отборочного этапа Чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В октябре норвежцы в отборочном матче разгромили сборную Израиля со счётом 5:0. В этой победе важную роль сыграл хет-трик звезды клуба «Манчестер Сити» Холанна.
После шести матчей текущего отборочного этапа Холанн забил 12 голов и уверенно лидирует в списке бомбардиров европейской квалификации. Второе место занимает Мемфис Депай с семью голами.
Третье место делят Марко Арнаутович, Микель Мерино, Гарри Кейн, Андрей Крамарич и Кевин де Брюйне, забившие по шесть голов. Также Криштиану Роналду и Матео Ретеги находятся на высоких позициях с пятью голами.