Kokorin Rossiya Premer-ligasida legionerlar limitini qattiqlashtirishni qo‘llab-quvvatladi
Uning fikricha, ko‘pchilik xorijlik futbolchilarning darajasi Rossiya Premer-ligasi talablariga javob bermaydi. Kokorin legionerlar soni minimal bo‘lishi, barcha o‘yinlarda faqat mahalliy futbolchilar maydonga tushishi kerakligini ta’kidladi.
U ayniqsa, “Zenit” jamoasidagi superlegionerlarning ko‘pligini tanqid qildi va barcha legionerlarni uylariga jo‘natib, faqat o‘z futbolchilariga imkon berish lozimligini aytdi. Kokorin o‘z faoliyati davomida Moskva “Dinamo” jamoasining asosiy tarkibiga faqat legionerlar jarohatlangani sababli kirganini ham esladi.
Shu bilan birga, u rossiyalik futbolchilarga berilayotgan maoshlarning juda yuqori ekanligini tan oldi va bunday pul ko‘plab futbolchilarga ijobiy natija keltirmasligini ta’kidladi. Kokorinning bu fikrlari “Sport-Express” nashri tomonidan yoritilgan.
Umuman olganda, u mahalliy futbolchilarni qo‘llab-quvvatlash va legionerlar sonini cheklash orqali milliy futbol rivojiga hissa qo‘shishni maqsad qilgan.

Кокорин поддержал ужесточение лимита на легионеров в Российской Премьер-лиге
Нападающий кипрского клуба «Арис» Александр Кокорин заявил, что поддерживает введение строгих ограничений на количество легионеров. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, уровень многих иностранных футболистов не соответствует требованиям Российской Премьер-лиги. Кокорин подчеркнул, что количество легионеров должно быть минимальным, а на поле во всех матчах должны выходить только местные футболисты.
Особенно он раскритиковал большое количество суперлегионеров в команде «Зенит» и заявил, что всех легионеров нужно отправить домой, предоставив возможность играть только своим футболистам. Кокорин также вспомнил, что за время своей карьеры в основном составе московского «Динамо» он оказался только из-за травм легионеров.
Вместе с тем он признал, что зарплаты российских футболистов очень высоки, и отметил, что такие деньги не приносят положительного результата многим игрокам. Мнения Кокорина были освещены изданием «Спорт-Экспресс».
В целом он стремится поддержать местных футболистов и внести вклад в развитие национального футбола через ограничение количества легионеров.