Safonovning PSJda o‘yin amaliyoti oshmaydi, deydi Kornyuxin
Sobiq darvozabon Yevgeniy Kornyukhin Matvey Safonovning PSJ jamoasidagi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiyalik darvozabon joriy mavsumda maydonda o‘ynamayapti va hali biror marta o‘yinga tushgani yo‘q. Kornyukhinning ta’kidlashicha, Safonov hozircha o‘yin amaliyotini ololmayapti va yaqin kelajakda bu holat o‘zgarishi qiyin.
U iste’dodli futbolchi bo‘lishiga qaramay, tajriba yetishmasligi muhim muammo hisoblanadi. Muhimi, Matveyning o‘zida o‘ynashga bo‘lgan istak bo‘lishi kerak.
Ekspert fikricha, darvozabonga o‘yin amaliyotini oshirish uchun ijaraga chiqish maqsadga muvofiqdir. Matvey Safonov 2024 yil yozida Fransiya klubi PSJga o‘tgan.
U jamoa safida 17 ta o‘yinda maydonga tushgan va ulardan yettitasida darvozasini ochiq qoldirmagan. Bu esa uning darvozabon sifatidagi qobiliyatini ko‘rsatadi.
Shu bilan birga, muntazam o‘yin amaliyotiga ega bo‘lish uchun ijaraga berilishi uning rivojlanishi uchun zarurdir.

Сафонов в ПСЖ не получает игровой практики, говорит Корнюхин
Бывший вратарь Евгений Корнюхин высказался о положении Матвея Сафонова в команде ПСЖ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Российский вратарь в этом сезоне не играет на поле и ещё ни разу не выходил на игру. По словам Корнюхина, Сафонов пока не получает игровой практики, и в ближайшем будущем эта ситуация вряд ли изменится.
Он отметил, что несмотря на талант футболиста, недостаток опыта является серьёзной проблемой. Главное, чтобы у Матвея было желание играть.
По мнению эксперта, для увеличения игровой практики вратарю целесообразно уйти в аренду. Матвей Сафонов перешёл в французский клуб ПСЖ летом 2024 года.
Он сыграл за команду в 17 матчах и в семи из них сохранил свои ворота в неприкосновенности. Это демонстрирует его способности как вратаря.