Tyumen futbolchisi intizomsizlik uchun jarimaga tortildi
Kontrol va intizom qo‘mitasi rahbari Artur Grigoryants «Tyumen» klubi futbolchisi Ruslan Bolov bilan bog‘liq voqeaning ko‘rib chiqilishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi ikkinchi divizionda «Alaniya» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda tomoshabinlarga nisbatan noo‘rin so‘zlar va tahdidlar bilan murojaat qilgan. Ushbu holat yuzasidan futbolchiga nisbatan jazo choralari ko‘rilmoqda.
Grigoryantsning so‘zlariga ko‘ra, futbolchiga 50 ming rubl miqdorida jarima solindi. Ruslan Bolov faoliyati davomida bir qator mahalliy va xorijiy klublarda o‘ynagan.
U «Volgar», «Okjetpes» va «Fakel» jamoalarida eng ko‘p o‘yin o‘tkazgan. Shuningdek, u yoshlar terma jamoasida ham ishtirok etgan.
Mazkur holat futbolchining intizom qoidalarini buzganligi sababli jiddiy nazoratga olingan. Kelgusida bunday vaziyatlarning takrorlanmasligi uchun qo‘shimcha chora-tadbirlar ko‘rilishi rejalashtirilmoqda.
Futbolchilar va jamoalar o‘rtasida hurmat va madaniyatni saqlash muhim ahamiyatga ega ekanligi ta’kidlanmoqda.

Футболист Тюмени оштрафован за нарушение дисциплины
Руководитель комитета по контролю и дисциплине Артур Григорьянц сообщил о рассмотрении инцидента, связанного с футболистом клуба «Тюмень» Русланом Боловым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист во время матча второго дивизиона против команды «Алания» обратился к зрителям с неподобающими словами и угрозами. По данному факту в отношении футболиста принимаются дисциплинарные меры.
По словам Григорьянца, футболист был оштрафован на 50 тысяч рублей. Руслан Болoв в своей карьере выступал за ряд местных и зарубежных клубов.
Он провёл наибольшее количество матчей в командах «Волгарь», «Окжетпес» и «Факел». Также он участвовал в молодёжной сборной.
Данный инцидент был взят под серьёзный контроль из-за нарушения футболистом дисциплинарных правил. В дальнейшем планируется принять дополнительные меры, чтобы подобные ситуации не повторялись.