Sobiq futbolchi "Manchester Yunayted" jamoasining sobiq o‘yinchisi Ues Braun Rio Ferdinandni Manchester jamoasi va Angliya chempionatining eng yaxshi himoyachisi deb atadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ues Braunning fikricha, Ferdinand individual jihatdan juda kuchli o‘yin ko‘rsatgan va o‘zini boshqarish qobiliyati tufayli kamdan-kam zarbalar qilgan. U o‘yinni mukammal o‘qiy olgan, tezligi yuqori bo‘lgan va har doim to‘g‘ri pozitsiyada joylashgan, bu esa unga o‘yinni boshqarishda katta yordam bergan.
Ekspertning ta’kidlashicha, Rio Ferdinand "Liverpul" jamoasining markaziy himoyachisi Virgil van Deykdan o‘yin sifatlari bo‘yicha ustunroqdir. Rio Ferdinand "Manchester Yunayted" safida 12 yil davomida o‘ynagan.
U "qizil iblislar" tarkibida jami 455 ta o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urgan va sakkizta assist amalga oshirgan. Shuningdek, u oltita Angliya chempionligi unvoniga ega bo‘lgan va Chempionlar ligasi kubogini qo‘lga kiritgan.

Braun: Фердинанд лучший защитник в истории АПЛ
Бывший футболист, экс-игрок команды "Манчестер Юнайтед" Уэс Браун назвал Рио Фердинанда лучшим защитником в истории Манчестер Юнайтед и Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Уэса Брауна, Фердинанд демонстрировал очень сильную индивидуальную игру и благодаря способности контролировать себя редко допускал ошибки. Он прекрасно читал игру, обладал высокой скоростью и всегда занимал правильную позицию, что значительно помогало ему в управлении игрой.
Эксперт отметил, что Рио Фердинанд превосходит по игровым качествам центрального защитника "Ливерпуля" Вирджила ван Дейка. Рио Фердинанд выступал за "Манчестер Юнайтед" в течение 12 лет.
Он провел в составе "красных дьяволов" всего 455 матчей, забил восемь голов и сделал восемь результативных передач. Также он завоевал шесть титулов чемпиона Англии и выиграл Кубок Лиги чемпионов.