Pirloning yordamchisi: Ronaldo o‘yinga mos kelmadi
Andrea Pirlo ning sobiq yordamchisi Alparslan Erden, ular «Yuventus»da birga ishlagan paytlari haqida esdaliklarini bo‘lishdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Pirlo bilan Krishtianu Ronalduning ish uslubi mos kelmasligi haqida gapirdi. Erdenning aytishicha, ular o‘tkazgan tahlillar natijasida Ronalduning o‘yin uslubi jamoa uchun mos emasligi aniqlandi.
Krishtianu yuqori bosim o‘tkazishni xohlardi, ammo statistika uning tez yugurishda kuchsiz ekanligini ko‘rsatgan. Shu bois, u Pirlo taklif qilgan 4-4-2 sxemasiga mos kelmas edi.
Buning o‘rniga, Alvaro Morata uning taktik rejasiga yaxshiroq mos tushgan. Ronalduning «Yuventus»ni 2021 yilda tark etib, «Manchester Yunayted»ga o‘tganligi ma’lum.
Shu yili esa Andrea Pirlo ham «Yuventus»dagi ishini yakunladi. Bu voqealar jamoaning ichki ishlarida qanday o‘zgarishlar yuz berganini ko‘rsatadi.

Помощник Пирло: Роналду не подошёл к игре
Бывший помощник Андреа Пирло Альпарслан Эрден поделился воспоминаниями о времени, когда они работали вместе в «Ювентусе». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал о том, что стиль игры Криштиану Роналду не совпадал со стилем Пирло. По словам Эрдена, проведённый ими анализ показал, что стиль игры Роналду не подходит команде.
Криштиану хотел оказывать высокий прессинг, но статистика показала, что он слаб в быстром беге. Поэтому он не подходил под схему 4-4-2, предложенную Пирло.
Вместо этого Альваро Мората лучше соответствовал его тактическому плану. Известно, что Роналду покинул «Ювентус» в 2021 году и перешёл в «Манчестер Юнайтед».
В том же году Андреа Пирло также завершил работу в «Ювентусе». Эти события показывают, какие изменения произошли во внутренней работе команды.