"Milan" yarim himoyachisi oylar davomida maydonda yo‘q bo‘ladi.
Tekshiruv natijasida 30 yoshli futbolchining chap oyog‘idagi tovon mushagida shikastlanish aniqlanganligi ma’lum bo‘ldi. Ushbu jarohat tufayli futbolchi bir necha hafta maydonga qaytolmaydi, ammo tiklanish jarayoni bir oyga cho‘zilishi mumkin.
O‘n kun ichida Rabio yangi tibbiy ko‘rikdan o‘tadi. Shu bilan birga, 19 oktabr yakshanba kuni Massimiliano Allegri boshqaruvidagi «Milan» jamoasi o‘z maydonida «Fiorentina» bilan Italiya Seriya A chempionatining yettinchi tur uchrashuvini o‘tkazadi.
Hozirgi vaqtda «rossoneri» jamoasi musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinda turibdi va «Napoli» hamda «Roma» jamoalaridan ikki ochko orqada qolmoqda. Ushbu o‘yinda «Milan» uchun muhim g‘alaba zarur, chunki bu natija jamoaning yuqori pog‘onada qolishini ta’minlaydi.

Полузащитник "Милана" будет отсутствовать на поле в течение нескольких месяцев
Полузащитник команды «Милан» Адриен Рабьо получил травму в составе сборной Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По результатам обследования было установлено повреждение ахиллова сухожилия левой ноги 30-летнего футболиста. Из-за этой травмы игрок не сможет выйти на поле несколько недель, однако процесс восстановления может занять до месяца.
Через десять дней Рабьо пройдет новое медицинское обследование. Тем временем, в воскресенье, 19 октября, команда «Милан» под руководством Массимилиано Аллегри проведет на своем поле матч с «Фиорентиной» в седьмом туре чемпионата Италии Серии А.
В настоящее время команда «россонери» занимает третье место в турнирной таблице, отставая на два очка от «Наполи» и «Ромы». В этой игре для «Милана» необходима важная победа, так как этот результат обеспечит команде сохранение высоких позиций.