"Barselona" Bundesligadan yosh hujumchi izlamoqda
«Barselona» jamoasi kelasi yilda jamoani kuchaytirishi mumkin bo‘lgan hujumchini izlashni davom ettirmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur insayder Florian Plettenberg xabariga ko‘ra, «ko‘k-qizil» jamoaning diqqatida «Hoffenxaym» klubidan 23 yoshli futbolchi Fisnik Asllani bor. Uning shartnomasida ma’lum miqdordagi tovon puli belgilangan bo‘lib, bu haqda Barselona klubi allaqachon xabardor.
Futbolchi joriy mavsum yakunlangach, o‘z faoliyatini yangi bosqichga ko‘tarishga tayyor ekanligi ta’kidlanmoqda. Shuningdek, u nemis ommaviy axborot vositalariga bergan so‘nggi intervyusida doimo aynan «Barselona» safida o‘ynashni orzu qilganini bildirgan.
Fisnik Asllani joriy Bundesliganing oltita o‘yinida to‘rtta gol urib, bitta golga assistentlik qilgan. Uning Transfermarkt saytida ko‘rsatilgan narxi 18 million yevroni tashkil etadi.
Ushbu futbolchi jamoaga hujumda yangi kuch va imkoniyatlar olib kirishi kutilmoqda. «Barselona» rahbariyati va murabbiylari uning imkoniyatlarini sinchiklab o‘rganib, kelajakdagi transfer bo‘yicha qaror qabul qiladi.

"Барселона" ищет молодого нападающего из Бундеслиги
Команда «Барселона» продолжает поиски нападающего, который может усилить команду в следующем году. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации известного инсайдера Флориана Плеттенберга, в поле зрения «сине-гранатовых» находится 23-летний футболист из клуба «Хоффенхайм» Фисник Асляни. В его контракте предусмотрена определённая сумма отступных, о чём клуб «Барселона» уже осведомлён.
Отмечается, что футболист готов перейти на новый этап своей карьеры после завершения текущего сезона. Также в последнем интервью немецким СМИ он заявил, что всегда мечтал играть именно за «Барселону».
Фисник Асляни в шести матчах текущего сезона Бундеслиги забил четыре гола и отдал одну результативную передачу. Его стоимость на сайте Transfermarkt составляет 18 миллионов евро.
Ожидается, что этот футболист принесёт в команду новую силу и возможности в атаке. Руководство и тренеры «Барселоны» тщательно изучают его потенциал и примут решение по будущему трансферу.