Agent: "Real" Lukakuni sotib olishni ko‘zlamoqda
Agent Federiko Pastorello Madridning «Real» jamoasi Romelu Lukakuga qiziqish bildirgani haqida gapirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Belgiyalik futbolchi 2023 yilda «Real»ga o‘tishi mumkin edi, chunki o‘sha paytda u hali «Chelsi» klubiga tegishli edi. Pastorello so‘zlariga ko‘ra, Lukakuning «Real»ga o‘tish imkoniyati bor edi.
Klub hujumchini sotib olishni o‘ylagan, ammo tez orada Kilian Mbappe kelishi kutilgani sababli ijaraga ko‘p mablag‘ sarflashni istamagan. Anchelotti Lukakuni jamoasida ko‘rishni xohlagan, ammo bu reja amalga oshmagan.
2023 yil avgust oyida Romelu Lukaku «Roma» klubiga ijaraga berildi, keyingi yili esa doimiy asosda «Napoli»ga o‘tdi. Shu tariqa, futbolchining faoliyati Yevropaning kuchli jamoalarida davom etdi.

Агент: "Реал" планирует купить Лукаку
Агент Федерико Пасторелло рассказал, что мадридский «Реал» проявлял интерес к Ромелу Лукаку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бельгийский футболист мог перейти в «Реал» в 2023 году, так как в то время он ещё принадлежал клубу «Челси». По словам Пасторелло, у Лукаку была возможность перейти в «Реал».
Клуб рассматривал покупку нападающего, но вскоре ожидался приход Килиана Мбаппе, поэтому не хотели тратить много средств на аренду. Анчелотти хотел видеть Лукаку в своей команде, но этот план не осуществился.
В августе 2023 года Ромелу Лукаку был отдан в аренду в клуб «Рома», а в следующем году перешёл на постоянной основе в «Наполи». Таким образом, карьера футболиста продолжилась в сильных европейских клубах.