Mbappe gol bo‘yicha ikkinchi, Keyn uchinchi o‘rinda
Yevropaning yetakchi futbol ligalarida mavsum yakuniga ko‘ra «Oltin buts» uchun asosiy da’vogarlar sifatida uch nafar hujumchi ajralib turibdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ular «Manchester Siti»dan Erlin Holand, Madridning «Real» jamoasidan Kilian Mbappe hamda «Bavariya»dan Garri Keyndir. Penaltilardan kiritilgan gollarni hisobga olmaganda, norvegiyalik futbolchi Holand beshta yetakchi chempionatdagi to‘purarlik ro‘yxatida to‘qqiz gol bilan yetakchilik qilmoqda.
Ikkinchi o‘rinda Kilian Mbappe bor, u o‘yindagi yetti gol bilan ajralib turadi. Uchinchi o‘rinni esa olti gol bilan Garri Keyn egallagan.
To‘rtinchi pog‘onani esa «Milan»dan Kristian Pulishik hamda «Borussiya» Dortmunddan Seru Girasisi to‘rt tadan gol bilan bo‘lishmoqda. Shuni ta’kidlash kerakki, penaltilardan kiritilgan gollarga kelsak, Garri Keyn to‘rt gol bilan bu borada tengsiz hisoblanadi.
Ushbu ma’lumotlar WhoScored saytining tahlillariga asoslanadi. Bu futbolchilar mavsum davomida o‘z jamoalarining hujum chizig‘ida muhim rol o‘ynab, natijaviy harakatlari bilan ajralib turishmoqda.

Мбаппе занимает второе место по количеству голов, Кейн — третье
В ведущих футбольных лигах Европы по итогам сезона выделяются три основных претендента на «Золотую бутсу». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это Эрлинг Холанд из «Манчестер Сити», Килиан Мбаппе из мадридского «Реала» и Гарри Кейн из «Баварии». Если не учитывать голы с пенальти, норвежец Холанд лидирует в списке бомбардиров пяти ведущих чемпионатов с девятью голами.
На втором месте находится Килиан Мбаппе, который выделяется семью голами в игре. Третье место занимает Гарри Кейн с шестью голами.
Четвёртую позицию делят Кристиан Пулишич из «Милана» и Серхи Гварисси из «Боруссии» Дортмунд, у каждого по четыре гола. Следует отметить, что по голам с пенальти Гарри Кейн с четырьмя голами является бесспорным лидером.
Эти данные основаны на анализах сайта WhoScored. Эти футболисты в течение сезона играли важную роль в атакующей линии своих команд и выделялись результативными действиями.