Sebalyos: "Barselona"ning AQSHda o‘yin o‘tkazishi noto‘g‘ri qaror
Madridning "Real" jamoasi yarim himoyachisi Dani Sebalyos Ispaniya chempionatining 17-turida "Vilyarreal" va Kataloniya "Barselona" jamoalari o‘rtasidagi o‘yinni AQShda o‘tkazish haqidagi La Liga qarori haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U bu qarorni qiz do‘sti bilan muhokama qilgani va bu holat La Liga ishlariga aralashuv sifatida ko‘rilishini ta’kidladi. Sport.es sayti orqali berilgan intervyuda yarim himoyachi bu qarorga munosabat bildirgan.
Ispaniya chempionatining sakkizta turi yakuniga ko‘ra, "Real" jamoasi 21 ochko bilan turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa bosh murabbiyi Xabi Alonso qo‘l ostidagi jamoa ikkinchi o‘rinda turgan Kataloniya "Barselona"dan ikki ochko ko‘p to‘plagan.
Turnir jadvalining uchlik qatorida "Vilyarreal" jamoasi joylashgan bo‘lib, ular 16 ochkoga ega. "Sariq submarina" laqabli "Vilyarreal" jamoasi ham kuchli raqobatni davom ettirmoqda.
Ushbu o‘zgarishlar va qarorlar Ispaniya futbolining ichki tartibiga ta’sir qilishi mumkinligi haqida fikrlar mavjud.

Себальос: Выступление "Барселоны" в США — неправильное решение
Полузащитник мадридского "Реала" Дани Себальос высказался о решении Ла Лиги провести матч 17-го тура чемпионата Испании между "Вильярреалом" и каталонской "Барселоной" в США. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что обсуждал это решение со своей девушкой и считает, что это вмешательство в дела Ла Лиги. В интервью сайту Sport.es полузащитник выразил своё отношение к этому решению.
По итогам восьми туров чемпионата Испании команда "Реал" с 21 очком занимает первое место в турнирной таблице. Команда под руководством главного тренера Хаби Алонсо опережает каталонскую "Барселону", занимающую второе место, на два очка.
В тройке лидеров турнирной таблицы находится команда "Вильярреал", у которой 16 очков. Команда "Вильярреал", прозванная "Жёлтая субмарина", также продолжает оказывать серьёзное сопротивление.
Существуют мнения, что эти изменения и решения могут повлиять на внутренний порядок испанского футбола.