"Liverpul" bosh murabbiyi Arne Slot klubning sobiq afsonaviy futbolchisi Stiven Jerrard tomonidan bildirilgan tanqidiy fikrlarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mavzu muxlislarga yaxshi tanish: "Liverpul" past himoya chizig‘ida o‘ynaydigan raqiblar bilan o‘yinlarda qiyinchilikka duch kelmoqda. Slot Chempionlar ligasida "Marsel" ustidan 3:0 hisobida ishonchli g‘alaba qozonganidan so‘ng, past himoya chizig‘ida o‘ynaydigan raqiblar bilan o‘yinlarda jamoa ba’zan qiynalishini ta’kidlagan edi.
Bu fikrdan so‘ng Stiven Jerrard "past himoya haqida gapiraverishni to‘xtatish kerak" degan mazmunda izoh berdi. Arne Slot bu tanqidga xotirjam va hurmat bilan javob berdi.
"Men uning fikrlarini to‘liq eshitmaganman, ammo Jerrard har doim 'Liverpul’ga ijobiy munosabatda bo‘lgan. U klubga chin dildan qayg‘uradi", dedi murabbiy.
Slotning so‘zlariga ko‘ra, u past himoya mavzusini ko‘p tilga olayotganini o‘zi ham his qiladi va buni qisman to‘g‘ri deb biladi. "Liverpul" ayni paytda past blokda himoyalanadigan raqiblar bilan ko‘p uchrashmoqda.
Shu sababli murabbiy o‘yindan keyin beriladigan savollarga javob bermaslik o‘rinsiz bo‘lishini ta’kidladi. Arne Slot Jerrardning futbolchilik faoliyatini ham eslab o‘tdi.
U Jerrardni murakkab himoyalarni yorib o‘tishda mahoratli futbolchi bo‘lganini aytib, uning tajribasini yuqori baholadi. "Balki bu mavzuda boshqa so‘zlar topishim yoki umuman gapirmasligim kerakdir", — deya o‘z so‘zlarini yakunladi Slot.
Xulosa qilib aytganda, "Liverpul"da talab darajasi doim yuqori. Jerrard klubning ruhi hisoblanadi, Slot esa hozirgi natijalar uchun mas’ul.
Eng muhim javobni esa maydon beradi: kim past blokka qarshi muvaffaqiyatli o‘ynay olsa, yirik o‘yinlarda ham ustunlikka ega bo‘ladi. Manba: Zamin.uz

Арне Слот спокойно ответил на критику Джеррарда
Главный тренер «Ливерпуля» Арне Слот высказался по поводу критики, высказанной бывшей легендой клуба Стивеном Джеррардом. Об этом сообщает Zamin.uz.
Тема хорошо знакома болельщикам: «Ливерпуль» испытывает трудности в матчах с соперниками, играющими низким блоком в обороне. После уверенной победы над «Марселем» со счётом 3:0 в Лиге чемпионов, Слот отметил, что команда иногда испытывает сложности в играх с соперниками, играющими низким блоком.
После этого Стивен Джеррард прокомментировал, что «нужно перестать говорить о низком блоке». Арне Слот ответил на эту критику спокойно и с уважением.
«Я не слышал его мнение полностью, но Джеррард всегда был позитивно настроен по отношению к „Ливерпулю“. Он искренне заботится о клубе», — сказал тренер.
По словам Слота, он сам чувствует, что слишком часто поднимает тему низкого блока, и считает это отчасти справедливым. В настоящее время «Ливерпуль» часто встречается с соперниками, защищающимися низким блоком.
Поэтому тренер подчеркнул, что было бы неправильно не отвечать на вопросы после матчей. Арне Слот также вспомнил футбольную карьеру Джеррарда.
Он отметил, что Джеррард был искусным игроком в преодолении сложных оборонительных построений и высоко оценил его опыт. «Возможно, мне стоит подобрать другие слова по этой теме или вообще не говорить», — заключил Слот.
В заключение, в «Ливерпуле» всегда высокий уровень требований. Джеррард является духом клуба, а Слот отвечает за текущие результаты.
Самый важный ответ даст поле: кто сможет успешно играть против низкого блока, тот будет иметь преимущество и в крупных матчах. Источник: Zamin.uz