"Manchester Siti" jamoasi bosh murabbiyi Xosep Gvardiola o‘z jamoasining hozirgi tarkibini yuqori baholadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U juma kuni bo‘lib o‘tgan matbuot anjumanida o‘z fikrlarini bildirib, jamoasining kuchli va raqobatbardosh ekanini ta’kidladi. Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, "Manchester Siti" tarkibi juda yuqori darajada shakllangan va bunday jamoa bilan ishlash uning uchun katta baxt. Gvardiola o‘z jamoasini "fantastik jamoa" deb atadi va futbolchilarining professional darajasidan mamnun ekanini qayd etdi.
Ayni damda "Manchester Siti" Angliya Premer-ligasi turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa navbatdagi uchrashuvini 24-yanvar kuni "Vulverhempton"ga qarshi o‘tkazadi.
Mazkur o‘yin Toshkent vaqti bilan soat 20:00 da boshlanishi rejalashtirilgan. Gvardiola shogirdlarining mazkur bahsda ham yuqori saviyada o‘yin ko‘rsatishiga ishonch bildirdi.

Гвардиола: "Манчестер Сити" состав фантастический!
Главный тренер команды "Манчестер Сити" Хосеп Гвардиола высоко оценил нынешний состав своей команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
В пятницу на пресс-конференции он выразил свои мысли и подчеркнул, что его команда сильная и конкурентоспособная. Об этом сообщает *euro-football.ru*.
По словам тренера, состав "Манчестер Сити" сформирован на очень высоком уровне, и работать с такой командой для него большое счастье. Гвардиола назвал свою команду "фантастической командой" и отметил, что доволен профессиональным уровнем своих игроков.
В настоящее время "Манчестер Сити" занимает второе место в турнирной таблице Английской Премьер-лиги. Следующий матч команда проведёт 24 января против "Вулверхэмптона".
Эта игра запланирована на 20:00 по ташкентскому времени. Гвардиола выразил уверенность, что его подопечные покажут высокий уровень игры и в этом матче.