Bugun, Toshkent vaqti bilan soat 20:00da Angliya Premer-ligasining 23-turidan o‘rin olgan bahslar boshlanadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu turning eng ko‘p e’tibor qaratilgan uchrashuvlaridan biri “Manchester Siti” va “Vulverhempton” jamoalari o‘rtasidagi to‘qnashuvdir. “Manchester Siti” hozirgi kunda turnir jadvalida 43 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda, biroq jamoa so‘nggi uchrashuvlarda barqaror natijalar ko‘rsata olmayapti.
Shu sababli bugungi o‘yin nafaqat uch ochko, balki jamoaning kayfiyati va ishonchini tiklash uchun ham muhim ahamiyatga ega. Ularning raqibi — “Vulverhempton” esa 8 ochko bilan jadvalning so‘nggi pog‘onasida joylashgan va autsayder maqomida maydonga tushadi.
Mazkur o‘yinda o‘zbekistonlik futbol ishqibozlari uchun alohida qiziq holat bor: “Manchester Siti” tarkibida O‘zbekiston milliy jamoasi himoyachisi Abduqodir Husanov asosiy tarkibda maydonga tushadi. Bu Husanov uchun katta mas’uliyat bo‘lib, u jamoasining himoya chizig‘ida muhim rol o‘ynaydi.
Shuningdek, “Siti”ning yangi futbolchisi Mark Gehi ham bugungi o‘yinda ilk bor maydonga tushadi. Qiziqarli jihatlardan yana biri — jamoaning asosiy hujumchisi Erling Holandning zaxirada qoldirilishi.
Bu murabbiy Pep Gvardiolaning o‘yinga bo‘lgan taktikasida o‘ziga xos syurprizlar keltirishi mumkin. Jamoalarning bugungi tarkibi e’lon qilindi.
“Manchester Siti” safida Donnarumma, Gehi, Husanov, Nunesh, O’Rayli, Rodri, Reynders, Silva, Sherki, Semenyo va Marmush maydonga tushadi. “Vulverhempton” tarkibida esa Sa, Gomes, Mane, Andre, Arias, S.
Bueno, Kreychiy, U. Bueno, Chachtua, Moskera va Hvan o‘ynaydi.
Bugungi o‘yin natijasi “Siti” uchun o‘z uyidagi bosimni qanday boshqarishiga bog‘liq. Shu bilan birga, Abduqodir Husanovning ishonchni oqlashi va jamoaga qanday yordam berishi ham muxlislar uchun alohida qiziqdir.

Абдукодир Хусанов в основном составе "Сити"!
Сегодня в 20:00 по ташкентскому времени начнутся матчи 23-го тура Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Zamin.uz.
Одним из самых ожидаемых матчей этого тура является встреча между командами «Манчестер Сити» и «Вулверхэмптон». «Манчестер Сити» в настоящее время занимает второе место в турнирной таблице с 43 очками, однако команда не демонстрирует стабильных результатов в последних матчах.
Поэтому сегодняшняя игра важна не только для получения трёх очков, но и для восстановления настроения и уверенности команды. Их соперник — «Вулверхэмптон» с 8 очками занимает последнее место в таблице и выступает в роли аутсайдера.
В этом матче для узбекских футбольных болельщиков есть особый интерес: защитник сборной Узбекистана Абдукодир Хусанов выйдет в основном составе «Манчестер Сити». Это большая ответственность для Хусанова, который играет важную роль в обороне своей команды.
Кроме того, новый игрок «Сити» Марк Гехи также дебютирует в сегодняшнем матче. Ещё один интересный момент — оставление основного нападающего Эрлинга Холанда в запасе.
Это может стать своеобразным сюрпризом в тактике тренера Пепа Гвардиолы на игру. Составы команд на сегодняшний матч уже объявлены.
В составе «Манчестер Сити» на поле выйдут Доннарумма, Гехи, Хусанов, Нуньес, О’Райли, Родри, Рейнджерс, Силва, Шерки, Семеньо и Мармуш. В составе «Вулверхэмптона» сыграют Са, Гомес, Мане, Андре, Ариас, С.
Буэно, Крейчи, У. Буэно, Чахтуа, Москера и Хван.
Результат сегодняшнего матча будет зависеть от того, как «Сити» справится с давлением на домашнем поле. Также болельщиков особенно интересует, оправдает ли Абдукодир Хусанов доверие и какую помощь окажет команде.