Arbeloa: "Benfika"ni mag‘lub etish – asosiy maqsadimiz
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Alvaro Arbeloa Chempionlar ligasi doirasida "Benfika"ga qarshi bo‘lib o‘tadigan o‘yin oldidan o‘z rejalari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuv 28-yanvar, chorshanba kuni, Lissabonda musobaqaning guruh bosqichidagi so‘nggi turi sifatida o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Bu haqda *euro-football.ru* xabar bermoqda.
Qayd etilishicha, "Benfika" klubini hozirda tajribali murabbiy Joze Mourinyu boshqarib kelmoqda. Mourinyuning "Real"ga qaytishi haqida ham turli mish-mishlar tarqalgan edi.
Arbeloa ushbu o‘yinga bo‘lgan munosabatini izohlar ekan, shunday dedi: "Bizning asosiy maqsadimiz – musobaqaning chorak final bosqichiga chiqish. ‘Benfika’ stadioni esa biz, madridliklar uchun har doim alohida ahamiyatga ega bo‘lib kelgan".
Shuningdek, Arbeloa "Real" jamoasining 2014-yilgi muvaffaqiyatini ham eslab o‘tdi. O‘sha paytda "Real" Lissabondagi "Eshtadiu da Lush" stadionida bo‘lib o‘tgan Chempionlar ligasi finalida "Atletiko"ni 4:1 hisobida mag‘lub etib, o‘z tarixida o‘ninchi bor ushbu turnir chempioniga aylangan edi.

Арбелоа: "Бенфику" обыграть – наша главная цель
Главный тренер мадридского «Реала» Альваро Арбелоа поделился своими планами перед матчем Лиги чемпионов против «Бенфики». Об этом сообщает Zamin.uz.
Встреча запланирована на 28 января, среду, в Лиссабоне и станет последним туром группового этапа турнира. Об этом сообщает *euro-football.ru*.
Отмечается, что клубом «Бенфика» в настоящее время руководит опытный тренер Жозе Моуринью. Также ходили различные слухи о возвращении Моуринью в «Реал».
Комментируя своё отношение к этой игре, Арбелоа сказал: «Наша главная цель – выйти в четвертьфинал турнира. Стадион «Бенфики» всегда имел особое значение для нас, мадридцев».
Кроме того, Арбелоа вспомнил успех «Реала» 2014 года. Тогда «Реал» в финале Лиги чемпионов, который проходил на стадионе «Эштадиу да Луш» в Лиссабоне, обыграл «Атлетико» со счётом 4:1 и в десятый раз в своей истории стал чемпионом этого турнира.