«PSJ» safarda «Oser»ni minimal hisobda mag‘lub etdi
Fransiya chempionati 19-turida «PSJ» jamoasi safarda «Oser»ni 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv taqdirini qanot hujumchisi Bredli Barkolaning kiritgan goli hal qildi. Ushbu o‘yin haqida batafsil ma’lumot euro-football.ru saytida e’lon qilindi.
O‘yindan so‘ng «PSJ» himoyachisi Ilya Zabarniy jamoaning g‘alabasi yuzasidan o‘z fikrlarini bildirdi. U quyidagicha izoh berdi: «Jamoamiz raqibni oxirigacha bosim ostida ushlab turdi va gol urishiga ishondi.
Biz hech qachon to‘xtamaymiz va o‘z ishimizni davom ettiramiz — bu bizning asosiy kuchimizdir. Hisob qanday bo‘lishidan qat’i nazar, jamoamiz hujum qilishdan charchamaydi va tempni ushlab turadi.
Gol urish faqat vaqt masalasi edi». Mazkur g‘alaba sababli Luis Enrike boshchiligidagi «PSJ» jamoasi 45 ochko to‘plab, Liga 1 musobaqasi turnir jadvalida peshqadamlikni davom ettirmoqda.

«ПСЖ» в гостях минимально обыграл «Осер»
В 19-м туре чемпионата Франции команда «ПСЖ» на выезде обыграла «Осер» со счётом 1:0. Об этом сообщил Zamin.uz.
Исход встречи решил гол крайнего нападающего Брэдли Барколана. Подробная информация об этой игре опубликована на сайте euro-football.ru.
После матча защитник «ПСЖ» Илья Забарный поделился своими мыслями о победе команды. Он прокомментировал следующим образом: «Наша команда держала соперника под давлением до самого конца и верила в забитый гол.
Мы никогда не останавливаемся и продолжаем свою работу — это наша основная сила. Независимо от счёта, наша команда не устает атаковать и поддерживать темп.
Забить гол было лишь вопросом времени». Благодаря этой победе команда «ПСЖ» под руководством Луиса Энрике набрала 45 очков и продолжает лидировать в турнирной таблице Лиги 1.