Klubning sport direktori Maks Eberl futbolchi bilan yangi shartnoma tuzish bo‘yicha muzokaralar olib borilayotganini tasdiqladi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Nemis Sky jurnalisti Florian Plettenbergning ma’lum qilishicha, Maks Eberl Keyn bilan kelishuv masalasida faol muloqot qilayotganini aytgan. Muzokaralar 2028 yoki 2029 yilgacha mo‘ljallangan yangi shartnoma ustida olib borilmoqda.
Manbalarga ko‘ra, Garri Keyn shartnomani uzaytirishga ijobiy munosabat bildirmoqda va hozircha transfer haqida o‘ylamayapti. Eslatib o‘tamiz, Garri Keyn 2023 yil yozida "Bavariya" safiga qo‘shilgan edi.
Shu vaqt davomida u klub safida 126 ta o‘yinda maydonga tushib, 119 ta gol urdi va 30 ta golli pas berdi. Keynning samaradorligi va jamoaga qo‘shayotgan hissasi uni klubning muhim o‘yinchilaridan biriga aylantirgan.

Гарри Кейн ожидается остаться в "Баварии"
Спортивный директор клуба Макс Эберл подтвердил, что ведутся переговоры с футболистом о новом контракте. Об этом сообщает euro-football.ru.
По информации немецкого журналиста Sky Флориана Плеттенберга, Макс Эберл заявил, что активно ведет переговоры с Кейном. Переговоры касаются нового контракта, рассчитанного до 2028 или 2029 года.
По данным источников, Гарри Кейн положительно относится к продлению контракта и пока не думает о трансфере. Напомним, что Гарри Кейн присоединился к «Баварии» летом 2023 года.
За это время он сыграл за клуб 126 матчей, забил 119 голов и отдал 30 результативных передач. Эффективность Кейна и его вклад в команду сделали его одним из ключевых игроков клуба.