Braziliyalik futbolchi Vinisius Junior «Real Madrid»ni tark etishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Buning sababi sifatida «qirollik klubi» futbolchining yangi shartnoma bo‘yicha talablarini qondira olmasligi ehtimoli ko‘rsatilmoqda. Bu haqda euro-football.ru xabar bergan.
El Nacional manbasiga ko‘ra, Fransiyaning PSJ klubi ushbu vaziyatni yaqindan kuzatmoqda. Parij klubi prezidenti Nasser Al-Helayfi Vinisiusni o‘z safiga qo‘shib olishga jiddiy qiziqayotgani aytilmoqda.
Futbolchining «Real Madrid» bilan amaldagi shartnomasi kelasi yilning o‘rtalarida yakunlanadi. Uning transfer qiymati 150 million yevro atrofida baholanmoqda.
Joriy mavsumda Vinisius 31 ta o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol urdi va 11 ta golli uzatma amalga oshirdi. Bu ko‘rsatkichlar uning yuqori darajadagi o‘yinchi ekanini yana bir bor tasdiqlaydi.

Винисиус Джуниор может покинуть «Реал Мадрид»
Распространяются сообщения о том, что бразильский футболист Винисиус Жуниор может покинуть «Реал Мадрид». Об этом сообщает Zamin.uz.
Причиной называют возможную неспособность «королевского клуба» удовлетворить требования футболиста по новому контракту. Об этом сообщает euro-football.ru.
По данным источника El Nacional, французский клуб ПСЖ внимательно следит за этой ситуацией. Сообщается, что президент парижского клуба Нассер Аль-Хелаифи серьезно заинтересован в привлечении Винисиуса в свою команду.
Действующий контракт футболиста с «Реал Мадрид» истекает в середине следующего года. Его трансферная стоимость оценивается примерно в 150 миллионов евро.
В текущем сезоне Винисиус сыграл в 31 матче, забил 7 голов и сделал 11 результативных передач. Эти показатели еще раз подтверждают его высокий уровень как игрока.