Genich: "Real" bu mavsumda favorit emas
Mashhur futbol sharhlovchisi Konstantin Genich Madridning "Real" jamoasining joriy mavsumdagi imkoniyatlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Genichning qayd etishicha, "Real" bu mavsumda yirik sovrinlarga da’vogar sifatida ko‘rinmayapti.
U La Liga chempionligini qo‘lga kiritish imkoniyati borligini inkor etmagan bo‘lsa-da, Chempionlar ligasida madridliklarni favoritlar qatoriga kiritmadi. Ushbu fikrlar "Komment.Shou" YouTube kanalida e’lon qilingan.
Hozirgi vaqtda "Real" Ispaniya chempionati turnir jadvalida 51 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa peshqadam "Barselona"dan atigi bir ochkoga ortda qolmoqda.
Bu esa La Liga chempionligi uchun kurash hali davom etayotganini ko‘rsatadi. "Qirollik klubi" navbatdagi o‘yinini UEFA Chempionlar ligasi umumiy bosqichining sakkizinchi turida Lissabonning "Benfika" klubiga qarshi safarda o‘tkazadi.

Генич: "Реал" не является фаворитом в этом сезоне
Известный футбольный комментатор Константин Генич поделился своим мнением о перспективах мадридского "Реала" в текущем сезоне. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Генича, "Реал" в этом сезоне не выглядит претендентом на крупные трофеи.
Он не исключил возможность завоевания чемпионства в Ла Лиге, но не включил мадридцев в число фаворитов Лиги чемпионов. Эти высказывания были опубликованы на YouTube-канале "Komment.Shou".
В настоящее время "Реал" занимает второе место в турнирной таблице чемпионата Испании с 51 очком. Команда отстает от лидера "Барселоны" всего на одно очко.
Это показывает, что борьба за чемпионство в Ла Лиге еще продолжается. "Королевский клуб" проведет следующий матч в 1/8 финала Лиги чемпионов УЕФА против лиссабонской "Бенфики" на выезде.