Rossiya terma jamoasi mart oyida ikki o‘yin o‘tkazadi
Rossiya terma jamoasi mart oyining oxirida ikki o‘rtoqlik uchrashuvini o‘tkazishi rejalashtirilgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bellashuvlar Sankt-Peterburg va Krasnodar shaharlarida bo‘lib o‘tadi. Bu haqda euro-football.ru xabar bergan.
Dastlabki o‘yin 27 mart, juma kuni Sankt-Peterburgda o‘tkazilishi belgilangan. Keyin esa, 31 mart kuni, Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Krasnodar shahrida maydonga tushadi.
«Sport-Ekspress» manbasiga ko‘ra, bu o‘yinlarda Rossiya terma jamoasiga qarshi kim raqib bo‘lishi haqida ma’lumot keyinroq e’lon qilinadi. Shu bilan birga, Rossiya futbol ittifoqi (RFU) rahbari Aleksandr Dyukovning so‘zlariga ko‘ra, terma jamoa uchun potensial raqiblar bilan muzokaralar davom etmoqda.
Uning aytishicha, o‘yinlar taqvimi xalqaro maydonga qaytish ehtimollari inobatga olingan holda tuzilmoqda. Lekin mavjud sanksiyalarning uzayishi ehtimoli ham hisobga olingan.
Mazkur uchrashuvlar Rossiya futboli uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, xalqaro maydondagi faoliyatni qayta tiklash bo‘yicha muhim qadam hisoblanadi.

Сборная России проведет два матча в марте
Первый матч запланирован на 27 марта, пятницу, в Санкт-Петербурге. Затем 31 марта команда под руководством Валерия Карпина выйдет на поле в Краснодаре.
По данным источника «Спорт-Экспресс», информация о соперниках сборной России в этих матчах будет объявлена позже. При этом, по словам главы Российского футбольного союза (РФС) Александра Дюкова, переговоры с потенциальными соперниками продолжаются.
Он отметил, что календарь матчей составляется с учетом вероятного возвращения на международную арену, но также учитывается возможность продления действующих санкций.
Эти встречи имеют важное значение для российского футбола и считаются важным шагом в восстановлении деятельности на международной арене.