PSJ Luis Enrike bilan shartnomani uzaytirmoqchi
PSJ bosh murabbiyi Luis Enrike bilan amaldagi shartnomani uzaytirish masalasi muhokama qilinmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-Football" nashri xabar berdi. Fransiyaning "Le Parisien" gazetasi jurnalisti Benjamen Kuarezning ma’lumotiga ko‘ra, Parij klubi ispaniyalik mutaxassis bilan yangi shartnoma bo‘yicha muzokaralarni boshlab yuborgan.
Klub rahbariyati jamoani aynan Luis Enrike atrofida shakllantirishni rejalashtirmoqda. U Parij klubining kelajakdagi loyihasida asosiy figura sifatida ko‘rilmoqda.
Manbalarning ta’kidlashicha, Enrike PSJda o‘zini qulay his qilmoqda va uning yaqin kelajakda jamoani tark etishi ehtimoldan yiroq. Luis Enrike 2023 yildan buyon PSJni boshqarib kelmoqda.
Uning shartnomasi 2027 yil 30 iyungacha amal qiladi. Ushbu davr mobaynida u jamoa bilan birgalikda bir qator yutuqlarga erishdi.
Xususan, PSJ Luis Enrike qo‘l ostida uch marta Fransiya Superkubogini, ikki martadan Liga 1 va Fransiya Kubogini qo‘lga kiritdi. Shuningdek, bir marta Chempionlar ligasi, UEFA Superkubogi hamda Qit’alararo kubokni yutishga muvaffaq bo‘lgan.

ПСЖ хочет продлить контракт с Луисом Энрике
Обсуждается вопрос продления действующего контракта главного тренера ПСЖ Луиса Энрике. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание "Euro-Football". По информации журналиста французской газеты "Le Parisien" Бенжамена Куареса, парижский клуб начал переговоры о новом контракте с испанским специалистом.
Руководство клуба планирует формировать команду именно вокруг Луиса Энрике. Он рассматривается как ключевая фигура в будущих проектах парижского клуба.
По словам источников, Энрике чувствует себя комфортно в ПСЖ, и его уход из команды в ближайшем будущем маловероятен. Луис Энрике возглавляет ПСЖ с 2023 года.
Его контракт действует до 30 июня 2027 года. За это время он вместе с командой добился ряда успехов.
В частности, под руководством Луиса Энрике ПСЖ трижды выигрывал Суперкубок Франции, дважды — Лигу 1 и Кубок Франции. Также команда одержала победу в Лиге чемпионов, Суперкубке УЕФА и Межконтинентальном кубке по одному разу.